متکی: این من بودم که به وزیر امور خارجه سنگال دلداری می‌دادم

زمانی که با رئیس جمهور سنگال در حال گفتگو بودم کاغذی را به او رساندن که پس از آن بود که رئیس جمهور دگرگون شد و از من تقاضای چند دقیقه استراحت کرد که پس از دقایقی به اتاق جلسه برگشت و به من قول داد که بدون مشورت با من هیچگونه اقدامی انجام ندهد.

علل و آثار قطع رابطه با سنگال

غرب قطعاً در پيگيرى سياست به اصطلاح تحميل انزوا به جمهورى اسلامى‌ ايران، مايل است روابط ايران و آفريقا را تيره ببيند و فرصت گرانب‌هاى روابط آفريقايى را به چالشى براى حيات سياسى و بين المللى ايران تبديل کند. پيام اين سناريوى خيالى به خوبى پيداست: آفريقايى‌ها گول ايران را نخوريد!

گزارش کامل از جنجال رسانه‌ای خبر انتصاب رئیس جدید سازمان ملی جوانان

نهضت عزل در دولت دهم که با برکناری عجیب منوچهر متکی آغاز شده بود و با کنار گذاشتن رامین از معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد و بذرپاش از سازمان ملی جوانان ادامه داشت با مبهم شدن سرنوشت پذیرفتن یا نپذیرفتن رئیس جدید معرفی شده برای سازمان ملی جوانان وارد فاز جدیدی شد به طوری که در این جنگ رسانه‌ای طرفین دعوا تمام همت خود را درصدد اثبات حقانیت خود و دروغگو خواندن طرف مقابل گماشتند.

متكی قبل از سفر سنگال در جريان تغييرش قرار داشت

معاون اول رييس جمهور با اشاره بر اين كه چرا در زماني كه متکی در سفري كاري بوده است، حكم بركناري اش صادر شده است؟ اظهار كرد: هرگز چنين نيست و چنين نخواهد بود. با آقاي متكي قبل از سفر سنگال در يكي از ايام هفته گذشته آن صحبت مشروحي كه ميان ايشان و رييس جمهور شكل گرفت شد

تصویر: احمدی‌نژاد در دو نما

رئیس جمهور در یک تصمیم ناگهانی، منوچهر متکی را درحالی که در سفر سنگال به سر می‌برد برکنار کرد. بسیاری از رسانه‌ها و کارشناسان علت این تصمیم احمدی نژاد را مرتبط به انتقادات متکی از رئیس دفتر رئیس جمهور می‌دانند؛ هرچند باید منتظر بود و علت واقعی چنین تصمیم رئیس‌جمهور را در آینده از زبان خود رئیس‌جمهور شنید!

پیگیری وزارت خارجه درخصوص باغ قلهک

متکی در پاسخ به پرسش ديگري در زمينه آخرين پيگيري‌هاي وزارت امور خارجه در مورد باغ قلهك گفت: در مورد بخشي از مستقلاتي كه در اختيار سفارت بريتانيا در تهران است، اعلام كرده‌ايم توسط افرادي حقيقي شكايتي به مرجع قضايي انجام شده است؛ اين شكايت بايد مراحل نهايي خود را طي كند پس از اعلام نظر مراجع قضايي، وزارت امور خارجه اين موضوع را در دستور پيگيري قرار مي‌دهد. براي ما هنوز حكمي در اين زمينه صادر و اعلام نشده است.

همایش هم اندیشی ایران و آفریقا / فوتوکاتور

با حضور روسای جمهور ایران، سنگال و مالاوی اولین همایش هم اندیشی ایران و آفریقا در تهران برگزار شد.

دیپلماسی خارجی / فوتوکاتور

برگزاری همايش هم‌انديشي ايران و آفريقا و سفر رؤسای جمهور و مقامات بلند پایه‌ی چند کشور آفریقایی به تهران و نشست شورای حکام انرژی بین‌المللی انرژی اتمی از مهمترین رویدادهای سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در روزهای اخیر بوده است.

اختتامیه همایش ایرانیان؛نشست سه جانبه رؤسای جمهور / فوتوکاتور

اختتامیه همایش ایرانیان خارج از کشور در سالن اجلاس سران و نشست سه جانبه روساي جمهور ايران، افغانستان و تاجيکستان در ساختمان حافظيه مجموعه فرهنگي سعدآباد برگزار شد.

سکوت مسئولان در خصوص فجايع اخير فلسطين خيانت به اسلام و انقلاب است

قدس در التهاب است، سلام فیاض از جانب صهیونیست‌ها مأموریت می‌یابد که با خودشان مذاکره کند، وابستگان حماس در کرانه باختری بازداشت می‌شوند، اسرای فلسطینی دربند اسرائیل تحت فشار و شکنجه قرار می‌گیرند اما در تهران، ام‌القرای جهان اسلام، صدایی از صدا و سیما، رسانه‌ای که با پول بیت‌المال مسلمین اداره میشود شنیده نمی‌شود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.