زندان هایی به نام پانسیون دخترانه

دیگر آن روزها گذشت که دختران مجرد تا آخر عمرشان در خانه پدری می ماندند و دختران متاهل تا آخرین نفس کنار همسرشان. روزهایی که اکثر زندگی های زناشویی استحکام داشت و دختران و پسران کم توقع تر بودند، روزهایی که مرد ابهت خودش را داشت و زن از خانه کاشانه می ساخت.

عوارض مجرد بودن/سه ويژگی همسران خوب

رئیس دانشکده روان‌‌شناسی دانشگاه تهران با تشريح عوارض مجرد بودن جوانان در جامعه گفت: دلیل اصلی فراوانی طلاق در جامعه بی توجهی به انتخاب دقیق همسر است به همین دلیل شعار انتخاب دقیق ازدواج پایدار باید در اولویت برنامه‌های دستگاههای متولی قرار گیرد.

گفت‌و‌گویی بی‌پرده با ساکنین خانه‌های مجردی

برخی از این دانشجویان که دارای تمکن مالی هستند به تنهایی و برخی دیگر که اکثریت افراد را تشکیل می‌دهند به همراه تعدادی دیگر از دانشجویان خانه‌ای را اجاره می‌کنند تا در دوره تحصیل خود در آن ساکن شوند و از مشکلات زندگی خوابگاهی دور باشند.

تنها «نماینده مجرد» مجلس کیست؟

خیلی‌ها این موضوع را نمی‌دانند و تا به حال هم سوژه رسانه‌ای نشده است، بجز آقای لاریجانی و چند نفر دیگر کسی از این موضوع اطلاعی ندارد.

خانه‌های مجردی، چرا؟

یک روانشناس گفت: روی آوردن جوانان به سوی خانه‌های مجردی ناشی از فرهنگ نادرست تربیتی و عدم تعادل غریزه، اخلاق و عقل در جوانان است.

من؛ زنم؛ مجردم؛ پس استخدام می‌شوم!

اگر سري به آگهي هاي استخدامي نيازمندي روزنامه ها بزنيم، استخدام خانم هاي “مجرد” بيشتر از ساير موارد به چشم مي خورد. اين كه اين كار چه دلايلي دارد و غيره، نياز به آسيب شناسي جدي دارد كه كار جامعه شناسان است

رشد 30درصدی زندگی مجردی دختران

روی آوردن دختران به زندگی مجردی در جامعه ایرانی چندان پذیرفته نیست. به باور برخی از کارشناسان این رویه تنها در برخی از شهرهای بزرگ و تعداد محدودی از خانواده های مرفه وجود دارد اما برخی دیگر رشد این پدیده را زنگ خطری برای کانون خانواده می دانند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.