تشبیه شورای نگهبان به چشم مغلطه‌ است

عضو مجلس خبرگان رهبری، با بیان اینکه برخی با شبهه افکنی در وظایف شورای نکهبان به دنبال فرار از قانون هستند، گفت: نظارت شورای نگهبان بر انتخابات به صورت استصوابی است نه استدلاعی.

اگر تحریم‌ها برداشته نشود معامله‌ای در کار نخواهد بود

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تصریح کردند: نظر ما برداشته‌شدن فوری تحریم‌ها بود اما دوستان در اینجا، این موضوع را به شکلی معنا کردند و ما هم مخالفتی نکردیم ولی تحریم‌ها باید برداشته شوند. اگر قرار است تحریم‌ها تعلیق شوند، ما هم اقداماتی را که باید انجام دهیم، در حد تعلیق و نه در سطح اقدام اساسی بر روی زمین انجام خواهیم داد.

افزایش نمایندگان خبرگان تصویب نشد

نمایندگان مجلس خبرگان رهبری در دومین روز از آخرین اجلاسیه دوره چهارم، با طرح افزایش تعداد اعضای خبرگان مخالفت کردند.

دولت از ارائه آمار غیرواقعی پرهیز کند

رئیس مجلس خبرگان رهبری از دولت خواست در راستای خدمت‌رسانی به مردم، واقعیت‌ها به صورت صریح و بی‌پرده به اطلاع مردم برسد و از ذکر برخی آمار و اطلاعات غیرواقعی که پشتوانه علمی ندارد، پرهیز شود.

نظارت شورای نگهبان استصوابی است نه تماشایی

رئیس مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: این شبهه که چون امضا در کار نیست مجلس نباید نظر بدهد از نظر قانون اساسی اینگونه نیست و اصل قانون اساسی شامل این موضوع است. از این رو مجلس حق دارد و در پایان هر چه مجلس و شورای امنیت ملی بگوید ما تسلیم هستیم.

دشمن درصدد براندازی ولایت‌فقیه است

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه ابزار دست انگلیس، عُمال حکومتی يك كشور هستند، گفت: در فتنه 88 نیز یک عده عوامل اجرایی را درمقابل جریان رهبر ردیف کرده بودند تا کشور را به آشوب بکشانند.

نباید برای عبور از تحریم‌ها با دشمن سازش کرد

آیت‌الله مصباح یزدی تاکید کرد: بعضی‌ها فکر می‌کنند با وابستگی به غرب مشکلات جامعه حل می‌شود.

دربحث هسته‌ای نه ذوق زده‌ایم نه مایوس

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری در لبنان تاکید کرد: در ایران هیچ کس به توافق بد تمکین نخواهد کرد

هاشمی پای به میدان انتخاباتی دیگر می‌گذارد

اعلام کاندیداتوری هاشمی در انتخابات مجلس خبرگان رهبری از سوی رسانه‌های حامی وی نیز با هدف طرح وی به عنوان رئیس آینده مجلس خبرگان انجام می‌شود این درحالی است که هاشمی در حال حاضر به صندلی غیر از صندلی ریاست مجلس خبرگان تکیه می‌زند.

انتخابات خبرگان محل دعواهای سیاسی نیست

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مجلس خبرگان، جایگاه علمی، فقهی و دینی خاص خودش را دارد، گفت: انتخابات خبرگان محل دعواهای رسانه‌‌ای و سیاسی نیست.