پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

بصیرت؛ تحلیل و اقدام درست و به موقع

اینکه فرد، گروه و جریانی بدون اینکه از موضع رهبری اطلاعی داشته باشد پیش از ورود رهبری به یک مسئله، براساسِ نظام و شاکله‌ی فکری – معرفتی انقلاب و ولی فقیه نسبت به آن موضوع و مسئله تحلیل و اقدام درستی داشته باشد نامش «بصیرت» است.

 «راه» شصت و سوم منتشر شد

جدیدترین شمارۀ نشریۀ فرهنگی – تحلیلی راه به مدیر مسئولی وحید جلیلی پس از مدتی وقفه‌ در انتشار، در ۱۳۰ صفحه راهی دکه‌های مطبوعاتی شد.

«راه» با ناوگان اتمی والت دیزنی اتمی شد

وقتی بخواهیم از یکی از عالی‌ترین مظاهر صنعت و توسعه ملی خود در جهان دفاع کنیم باید بسته و پیوست رسانه‌ای و فرهنگی لازم برای این امر را نیز تمهید و تهیه کنیم. اصلاً صنایع سینمایی و نمایشی در برخی از کشورهای غربی به این دلیل حمایت می‌شوند تا از مرز منافع ملی‌شان در قالب فرهنگ و هنر و رسانه دفاع کنند. اگر بخواهیم در دنیا دنبال کشوری بگردیم که عملکردش برای امنیت ملی، قابل الگوبرداری باشد قطعا آمریکا اولین است.

تریبون اسلام ناب و سامان‌دهنده جبهه فرهنگی انقلاب

سوره-راه مهم‌ترین رکن جبهه انقلاب را حوزه فرهنگ می‌دانند و با تقلیل فرهنگ به سیاست مخالف‌اند و به دنبال بازآرایی سیاسی کشور ذیل عناصر اصلی فرهنگی -عدالت‌خواه است. در این میان در حوزه مفهومی عدالت در محور قرار دارد و در حوزه فرهنگی هنر محوریت دارد.

می‌خواهند از آوینی یک روشنفکر بسازند

این بار نیز موضوع «تاریخ شفاهی جبهه فرهنگی انقلاب» مورد توجه تحریریه راه بوده است. در این شماره مطالبی در حوزه «تاریخ شفاهی پشت جبهه» منتشر شده است. «زنان پیشمرگ پشت جبهه»، «آن هشت سال»، «پنج سال پای ثابت رادیو عراق» و معرفی یک کتاب از زنان قهرمان جنگ جهانی دوم، برخی عناوین این بخش مهم است.

تعارف كه نداريم، بي‌عرضه‌ايم!

از حق نگذريم اوضاعمان آنقدرها هم بد نيست. اگر ماه‌نامه و هفته‌نامه روي دكه نداريم، تا دلتان بخواهد بولتن و رصدنامه داريم! به بركت خان گسترده بيت المال هر ماه از ده جا كتابچه‌هاي شكيل رصد و بررسي اخبار فرهنگي دستمان مي‌رسد. همان چيزهايي را كه قبلاً در تك و توك نشريات جبهه فرهنگي انقلاب چاپ شده است دوباره چاپ مي‌كنيم و بابتش كلي هم حق الزحمه مي‌گيريم و بعد خوشحاليم كه مادر تهاجم فرهنگي را به عزايش نشانده‌ايم!

آقای جلیلی؛ شما هم چه توقع‌هایی دارید؟

در این معرکه، معلوم است که شناخت وهمی از کابالیست‌ها و شیطان‌پرست‌های فرضی و فراماسون‌های فلان لژ پنجاه سال پیش یا بیست هزار کیلومتر آن‌طرف دنیا، از دانستن اهمیت و مصداق‌های فرهنگ و هنر انقلاب بیشتر می‌شود و هر‌کس به این شریعت پلاستیکی مومن نباشد، به ساده‌لوحی برابر توطئه همجنس‌بازهای کلوپ‌های شبانه متهم می‌شود. چرا نشود؟

ویژه نامه جنبش فتح وال استریت در ماهنامه «راه»

شماره ۵4ماهنامه فرهنگی- تحلیلی راه،ارگان دفترمطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با عنوان «ویژه نامه جنبش فتح وال استریت» منتشرشد. در سرمقاله این شماره، گزیده ای از نامه تاریخی حضرت امام خمینی(ره) به گورباچف را با عنوان «باید به حقیقت روی آورد» به همراه بیانات حضرت آیت الله خامنه ای در مورد جنبش فتح وال استریت با عنوان «این حرکت تا قلب اروپا خواهد رفت» را خواهید خواند. در ابتدای بخش گزارش مردمی، نامه معترضین وال استریت به مدیر پارک زاکوتی با عنوان «لطفا به بهانه نظافت پارک، اقدام خشونت بار نکنید» را با هم می خوانیم.

جبهه فرهنگي انقلاب اسلامي تلفيق كار فرهنگي با عدالتخواهي است

وحيد جليلي مديرمسئول و سردبير نشريه «راه» در برنامه «راز» با اشاره به داشته‌ها و ظرفيت‌هاي جبهه فرهنگي انقلاب اسلامي، گفت: جبهه فرهنگي انقلاب اسلامي تلفيق كار فرهنگي با عدالتخواهي است.

«وحید جلیلی» امشب مهمان برنامه «راز» می‌شود

برنامه راز با حضور «وحید جلیلی» مدیر مسئول نشریه راه، به معرفی جبهه فرهنگی انقلاب می پردازد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.