85 درصد اسباب بازی ها مروج خشونت هستند

یک جامعه شناس بازی های رایانه ای و فیلم های کارتنی را جزء محرکه های اصلی تشدید خشونت در میان کودکان و بعضاً نوجوانان دانست و گفت: متأسفانه 85 درصد از اسباب بازی های موجود تبدیل به ابزارهای خشن در درست کودکان و بعضاً نوجوانان شده است.

خطر ارتباط عاطفی همکاران متأهل

جداسازی محیط زنان از مردان موضوع جدید و محدود به کشور ما نیست. همین چند روز پیش در کشور تایلند قطارهای زیرزمینی (مترو) به خاطر رفاه حال مسافران به شکل زنانه و مردانه تفکیک شد. در توکیو سال‌هاست که این روش اجرا می‌شود و مردم یعنی اکثریت زنان و مردان که قصد آزار جنسی ندارند از این طرح‌ها اظهار رضایت و خوشحالی می‌نمایند.

سمن‌ها متولی خاصی ندارند

ابهری به پیشینه کشورمان در داشتن موسسات مردم نهاد اشاره کرد و خاطرنشان کرد: هیئت‌ها و تعاونی‌های اسلامی به عنوان تشکل های مردم نهاد از دیرباز در کشور ما فعالیت داشتند و این نشان می دهد که وجود این موسسات در کشور ما تنها منتهی به سال‌های اخیر نیست و ما تجربیات خوب و ممتازی در این زمینه داشته‌ایم.

چرا مردان ایرانی جراحی زیبایی می‌کنند؟

فرد چون گمان می کند صورت زشتی دارد روی به جراحی زیبایی می آورد. اما گاهی ممکن است این خود کمتر بینی باطنی باشد؛ یعنی فرد کمبودهای درونی دارد و لذا برای جلب توجه جراحی زیبایی می کند.

سبک زندگی چگونه زمینه‌ساز تمدن‌سازی اسلامی است؟

نهادهای متولی، برای اینکه یک بودجه‌ای را گرفتند و مصرف کنند، می‌آیند عجولانه پژوهش‌ها و طرح‌هایی را تهیه و تدوین می‌کنند؛ اما اهرم‌ها و ابزارها و سخت‌افزار کاربردی نمودن آن‌ها را پیش‌بینی نمی‌کنند. وقتی تفکرات گروه‌گرایانه است؛ یعنی جزیره‌ای است و هر کسی می‌خواهد سازمان یا گروه خودش را مطرح کند، هیچ کس به فکر تحقق عینی این رهنمودها نیست.

ظهور معتادان «یقه سفید» در کشور

یک آسیب‌شناس اجتماعی و متخصص علوم رفتاری از پیدایش «معتادان یقه سفید» در کشور خبر داد و گفت: این معتادان هیچ شباهتی به معتادان تعریف شده ما ندارند و حتی نمی‌توان باور کرد که این فرد سیگار مصرف می‌کند. اغلب این معتادان تحصیل‌کرده، دکتر و یا مهندس هستند و باور این مطلب که این افراد معتاد هستند، وجود ندارد.

دومین کشور آسیا در مصرف خودسرانه دارو هستیم!

مجید ابهری با اشاره به گزارش مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت مبنی بر اینکه 40 درصد ایرانی‌ها به صورت خودسرانه دارو مصرف می‌کنند، اظهار کرد: هر ایرانی سالانه حدود 340 عدد دارو مصرف می‌کند که این تعداد با استانداردهای جهانی تفاوت زیادی دارد.

85 درصد لوازم آرایشی خارجی تقلبی هستند

اگر هر زن ایرانی روزانه به طور متوسط از چهار قلم لوازم آرایشی استفاده کند در طول سال 2.5 کیلوگرم مواد شیمیایی وارد بدن خود می‎کند.

قماربازها همچنان قمار می‌کنند

چند وقتی است که برای جذب آن عده از قماربازانی که از تمکن مالی مناسبی برخوردار هستند، آژانس های مسافرتی اقدام به برگزاری تورهای مختلف می کنند به طوری که مسابقات قمار در کشور های مختلف اطراف کشورمان برگزار می شود و از طریق شبکه های ماهواره ای نیز تبلیغ می شود و به وسیله آژانس های مسافرتی تور گذاشته می شود.

رسانه‌ها طعم کالای ایرانی را به «ذائقه‌ مصرف» مردم بچشانند

بی تردید حمایت از تولید ملی نیازمند تحقق بسترهای فرهنگی در جامعه است و به این منظور باید فرهنگ مصرف جامعه را اصلاح کنیم . همانگونه که نخستین رهنمود مقام معظم رهبری برای گام برداشتن در راستای تولید، اصلاح الگوی مصرف بود، برای بستر سازی فرهنگی در حمایت از تولید ملی باید الگوهای مصرف را اصلاح کنیم…

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.