برای بهشت نمی‌نویسم

کار خودم را دوست دارم و سعی نکردم هر چه نوشته‌ام را به خورد مخاطب بدهم. من می‌کوشم خودم باشم و نمی‌خواهم برای عزیز شدن در چشم شخص یا گروه خاصی بنویسم. در جهان داستان، خودم را خدا می‌دانم. حس نمی‌کنم برای بهشت رفتن داستان می‌نویسم. صرفا از روی احساس لذت داستان نوشتم.

قیصری و محمودی «درخت به» را نقد می‌کنند

باشگاه کتابِ فرهنگ‌سرای انقلاب در ادامهٔ سلسله نشست‌های «بازخوانی و نقدِ کتاب»، سه‌شنبهٔ این هفته (۲۷ مردادماه ۱۳۹۴) مجلسِ نقدِ مجموعه داستانِ «درختِ به» را برپا می‌کند.

دیدار با مجید قیصری در نشست لذت داستان

دومین نشست «لذت داستان» موسسه فرهنگی شهرستان ادب به دیدار با مجید قیصری و نقد و بررسی داستان‌های یک نویسنده جوان اختصاص دارد.

نظر محمدرضا سرشار درباره آخرین خوانده هایش

این کتاب – نیز «قیدار» – را به سبب سر و صدای چه بسا حساب شده ای که – مثل اکثر کتابهای داستان چند سال اخیر نویسنده اش – در میان طیف خوانندگان جوان مذهبی برانگیخته بود و پرسشهایی که در باره آن از من می کردند، خواندم.

برخورد با اخلال‌گران اقتصادی به شیوه صدام

زمانی که از بالای جیپ، سرگردی سبیلو دستور می‌دهد که بونکر سیمان بیاید جلو، همه‌ی نگاه‌ها می‌رود طرف سرگرد داخل جیپ. لوله‌ی خرطومی سیمان که می‌رود بالای سقف «آه» مردم در می‌آید. این آه مردم نتیجه‌ی آه شاهانه است. مفسد اقتصادی را داخل مغازه‌اش به همراه میز و صندلی‌هایش به مجسمه‌ای سیمانی تبدیل می‌کنند، تندیسی در تاریکی، تا درس عبرتی باشد برای دیگران.

گرمارودی: خداوندا صادق هدایت را لعنت کن

او با بیان اینکه نویسنده‌ی «توپ مرواری» (صادق هدایت) توهین‌های زشتی به امام حسین (ع) کرده است، تصریح کرد: وظیفه‌ی هر قلم به دستِ اهل قبله می‌دانم که حداقل به جوانان این کشور بفهماند که چه بی‌شرف‌هایی در این کشور قلم زدند که از امویان هم بدتر بودند؛ اسمشان هم صادق بود و هدایت مردم را بر عهده داشتند.

رونمایی از کتب گلابدره‌ای و قیصری

مدیر عامل بنیاد ادبیات داستانی گفت: رونمایی از کتاب «سه کاهن» مجید قیصری با موضوع پیامبر اعظم و «لحظه‌های انقلاب» زنده‌یاد گلابدره‌ای همزمان با هفته کتاب انجام می‌شود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.