پایان محاصره غزه شرط حماس برای آتش‌ بس

معاون رئیس دفتر سیاسی حماس: دستیابی به آتش بس دائم با رژیم صهیونیستی تنها از طریق پایان محاصره غزه ممکن است.

مصر کابوس جدید ماهیگیران غزه

ماهیگیران غزه تا چندی پیش اجازه داشتند با نظارت ارتش مصر در آبهای کشور برادر و مسلمان مصر ماهیگیری کنند اما پس از برکناری مرسی مردم غزه از همین امکان محدود هم محروم شدند وبا آتش سنگین ارتش مصر روبرو شدند.

شهید ویتوریو آریگونی، صلح طلبی با وسعت دریا به مظلومیت غزه

قتل آريگوني پس از آن اتفاق افتاد كه كاروان امدادرساني آزادي 2 اعلام كرده بود كه در سالروز حمله كماندوهاي رژيم صهيونيستي به كاروان آزادي و شهادت 9 فعال صلح تركيه، اين كاروان عازم غزه خواهد شد. بسياري از تحليلگران و رهبران حماس بر اين عقيده هستند كه ترور اريگوني تبعه ايتاليايي با هدف نا‌امن نشان دادن غزه و ممانعت از اعزام كاروان‌هاي امدادرساني به غزه بوده است.

هنیه: مصر گذرگاه‌ها با نوار غزه را باز کند

نخست وزیر منتخب فلسطین از مصر خواست دست از بستن تونل‌های زیرزمینی بین نوار غزه و منطقه سینا که شریان حیاتی برای فلسطینیان به شمار می‌رود، بردارد.

دولت ترکیه از شهدای ماوری مرمره استفاده ی ابزاری کرد

نخست وزیر ضمن بیان غیر عمدی بودن حوادث غم انگیز ماوی مرمره اظهار داشت که در نتیجه بررسیهای مقامات اسرائیلی مشخص گردید، این حوادث در سایه خطاهای عملیاتی صورت گرفته است، بنابراین از زخمی و کشته شدن انسانها غمگین و متاسف بوده و به همین دلیل نیز از ملت ترک عذرخواهی می نماید.«نتانیاهو با گفتن جملات فوق، از عباراتی همچون «غیر عمدی»، «اظهار تاسف و ناراحتی»، «خطای عملیاتی» استفاده می کند.

رواج ازدواج قسطی در میان جوانان غزه

سرسام آور بودن هزینه‌ها به سبب حصار غزه و عدم رغبت جوانان به ازدواج و گسترش بیکاری موجب شده است بعضی شرکت‌ها تسهیلاتی را برای ازدواج جوانان به صورت قسطی فراهم کنند.

اعزام کشتی کمک‌رسانی اسکاندیناوی به غزه

گروهی از فعالان کشورهای شمال اروپا (اسکاندیناوی) یک کشتی را حامل کمک‌های انسان‌دوستانه به مقصد غزه به آب انداخته‌اند

دیدار اسماعیل هنیه با محمد مرسی: آمادگی برای شکست حصر غزه

اسماعیل هنیه با محمد مرسی درباره لغو تحریمها علیه ساکنان نوار غزه ، بازگشایی دائمی گذرگاه مرزی رفح برای تردد فلسطینی ها، آخرین تلاشها برای تحقق آشتی ملی در اراضی فلسطین، تضمین حقوق مشروع ملت فلسطین و در صدر آن تشکیل کشور مستقل با مرکزیت شهر بیت المقدس گفت وگو کردند.

هنیه: مرسی رفع محاصره غزه را در دست بررسی دارد

نخست‌وزیر دولت منتخب فلسطین تاکید کرد که مصر جدید به ریاست جمهوری «محمد مرسی» رفع محاصره نوار غزه را در دست بررسی دارد.

حصار مردمی دور اسراییل

درواقع کاروان جهانی الی بیت‎المقدس در سکوت از ایران گذشت و در سکوت به ایران برگشت.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.