پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

برنامه دهه اول محرم میثم مطیعی

برنامه عزاداری هیئت میثاق با شهدای دانشگاه امام صادق(ع) به مدت ۱۱ شب با سخنرانی حجت‌الاسلام پناهیان و مداحی مثیم مطیعی برگزار می‌گردد.

تشیع انگلیسی، امام حسین را در سال ۶۱هجری محاصره کرده‌ است

آن چیزی که رهبر ما اسمش را گذاشتند، تشیع انگلیسی و لندنی، حرفش این است که کاروان سید الشهدا و عَلَم مبارزه با طاغوت و ستم و استکبار ، حق ندارد قدمی از عاشورای ۶۱ هجری جلوتر بیاید و باید در همان دوره زمانی دفن شود. بعضا قمه هم می‌زنند ادعای ولایت هم دارند اما می خواهند امام حسین را محصور و محدود ‌کنند.

ایده‌هایی برای فعالیت‌های فرهنگی در ایام محرم

تهیه پوستر، بنر، بیلبورد از این جمله‌ی آیت‌الله جوادی آملی: به برکت انقلاب اسلامی ما از «حسین غریب مادر» به «لبیک یا حسین» رسیدیم. [متن سخنرانی‌ آقای جوادی آملی: اگر انقلاب به ثمر رسيد، به بركت شماها بود, به بركت حسينيه و مسجد بود اين كار كمي نيست. شما كاري كرديد كه ديگر كسي نگويد «حسين غريب مادر»، شما كاري كرديد كه پايتخت شور و شعور در مملكت تشكيل شد، ديديد در تاسوعا و عاشورا آن «حسين غريب مادر» تبديل شد به «لبيك يا حسين»

70درصد پیراهن‌های مشکی چینی‌اند!

این‌ روزها اخبار و گزارش‌ها از بازار داغ ادوات و پیراهن‌های مشکی در ماه محرم حکایت دارد و فروشندگان تاکید می‌کنند که چین سهم بالایی در این بازار دارد. در این زمینه رییس اتحادیه پیراهن دوزان و پیراهن فروشان می گوید که حدود 60 تا 70 درصد پیراهن های مشکی محرم از چین وارد شده است.

مداحی‌های سرخ پوستی، مولود منبر‌های کنفوسیوسی است

معنای تقوا ترسیدن از خداست، اما شاخص و گواه آن نترسیدن از غیر خداست. خیلی‌ها هستند که به قول خودشان تقوا دارند اما در عمل به جای خدا از دیگران پیروی می‌کنند. اگر ما جامعه را از تحریم و تهدید بترسانیم، به بی‌تقوایی دامن زده‌ایم.

روستایی به نام کربلا در اندونزی

منطقه کربلا که امروز متأسفانه فقط نامی از آن مانده است قبلاً صحرایی به وسعت 40 هکتار بوده است که به نام کربلا مشهور بوده است.

همه جنبه های هیئت باید سیاسی باشد

نباید هیئت دانشجویی را در مقابل یک هیئت خانگی یک پدیده نخبگانی بدانیم، بلکه اساسا تشکیل هیئت و گذشتن از معاش برای پرداختن به یک حماسه توسط یک پیرزن در یک روستای دور افتاده یک امر نخبگانی است.

گزارش تصویری: سوگواره هنر و حماسه

دهمین سوگواره هنر و حماسه از ده تا هجدهم آبان ماه در دانشگاه هنر تهران در حال برگزاری است. آثاری از هنرمندان هیئت محبین اهل بیت(ع) در حاشیه این مراسم به نمایش در می‌آید.

اگر فرهنگ‌ساز نیستید، نگذارید فرهنگ شما را بسوزاند

فرهنگ، عادت زمانه است و عادت خیلی اهمیت دارد. امیرالمومنین در غرر الحکم می‌فرمایند: «العاده تبع الثان». عادت، طبیعت ثانوی انسان است. عادت می‌آید جای طبیعت آدم را می‌گیرد. انسان چون به آن کار عادت کرده است، احساس می‌کند این فطرتش است. این فرهنگ است که طبیعت تو را تغییر داده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.