روزشمارِ رفعِ تشنگیِ توگبری

در استان کهگیلویه و بویر احمد شهرستان محرومی هست به نام چرام و روستای محروم‌تری هست به نام توگبری. در وصف محرومیت‌شان همین بس که تا همین چندسال پیش هنوز برق نداشتند. سال ۹۰ تازه از نعمت برق بهره‌مند شدند. بعد از دو سال در سال ۹۲ یک شب خوابیدند و برق‌شان رفت، چند ساعت بعد برگشته باشد خوبست؟ ۴ سال طول کشید. یعنی تا دور دوم انتخابات آقای روحانی که برق به روستا مجددا برگشت

روایت بحران و خسارت/ چه کسی پاسخگوی لرستان است؟

آبان ماه 94 تداوم بارندگی ها، آسمان لرستان را تیره و تار کرد؛ وقتی که بارندگی ها آبگرفتگی معابر و رودخانه های استان را به همراه داشت تا موجب سیلابی شدن بسیاری از شهرستانهای لرستان شود.

داستان عکس؛ گرد فقر بر سر بشاگرد

دور حوضچه خالی آبی که چونان محتضری نفس‌های آخرش را می‌کشد، حلقه زده‌اند. دست‌وپای کوچک کودکانش رنگ خاک گرفته و تمام اسباب‌بازی‌شان چوب‌های خشک درختانی شده که از کپرها مانده؛ پیرزنی که داغ آفتاب روی داغ از دست دادن همسر و فرزندانش هم افتاده و پیرمردی که از درد به خود می‌پیچد و سر به بیابان می‌گذارد.
نبود آب سالم موجب شیوع انواع بیماری‌ها شده است

اینترنت مستعمره دولت‌ها شده است

مخترع و پدر وب با ابراز گلایه‌مندی شدید از محرومیت مردم دنیا در دسترسی آزاد به اینترنت، گفته که اینترنت حق مسلم بشر است اما روز به روز بر سانسور آن در کشورها افزوده می‌شود و اکنون نیز ۳۸ درصد کشورهای دنیا سانسورچی شدید هستند.

جشنواره‌عمار در روستایی‌که تلویزیون هم آنتن نمی‌دهد

روستای ما دویست نفر جمعیت دارد. به سختی و هزار مشقت توانستم از آموزش و پرورش امکانات پخش امانت بگیرم، فیلم را یکبار در حلقه صالحین مدرسه ابتدایی شهید چمران روستای خودمان برای ده نفر دانش آموز ابتدایی پخش کردیم، ولی چون مدرسه راهنمایی ندارد فیلم را به مدیر مدرسه شهید کاظمی روستای بیروکان دادم، چون دانش آموزان راهنمایی روستای ما هر روز به آن روستا می‌روند.

فیلم: تیزر مستند ماهی‌ها در سکوت می‌میرند

مستند «ماهی‌ها در سکوت می‌میرند» به پیشنهاد طلابی ساخته شده که به منطقه محروم سیستان رفت و آمد داشته‌ و از نزدیک با دردهای مردم منطقه آشنا شده‌اند. ساخت این مستند کاری است از یاسر عرب و محسن زارعی.

کپرنشینان در انتظار سبد کالا

هر چند که برخی از مسئولان می گوید که این نوع زندگی جزئی از سنت و شیوه زندگی مردمان بومی جنوب کرمان است اما حقیقت این است که برخی از این مردم آنچنان فقیرند که گاهی تنها داشتن یک شناسنامه برای گرفتن یارانه آرزویشان است. اما صبور بودن و نجیب بودنشان همیشه باعث شده کمتر دیده شوند.

ثروت بی‌استفاده در استان محروم

براساس جمع آوري اطلاعات سينوپتيک هواشناسي به دست آمده طي ۱۰ سال گذشته و مجموعه اطلاعات وزارت نيرو، منطقه سيستان ظرفيت احداث مزارع بزرگ برق بادي آزمايشي را دارد، در کنار اطلاعات هواشناسي مي توان به مزاياي دشت سيستان نظير زبري کم زمين هاي آن براي احداث نيروگاه هاي بزرگ بادي نيز اشاره کرد.

همت کنید برای خریدن یک پای مصنوعی

این بنده خدا یک پای مصنوعی دارد که کیفیتش را از دست داده و در سرما و گرما به خاطر انقباض و انبساط پای مصنوعی یا پا داخلش قرار نمی گیردا یا همراه با درد و زخم است.

دبستانی که دامپروری شد

در حالی که مسئولان آموزش و پروش استان زنجان از تحصیل تنها یک دانش آموز در یک مدرسه در یکی از مناطق استان زنجان سخن می گویند چهار دانش آموز روستای توده بین شهرستان ابهر در شرایطی برای ادامه تحصیل به روستای حصار قاجار می روند که محل تحصیلشان به دامپروری تبدیل شده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.