دیروز و امروز فرماندهان+عکس

جنگ که آغاز شد بسیاری از آنها هیچ تجربه‌ای از «نظامی‌گری» نداشتند.

عکس: احمد متوسلیان در حال اعزام به سوریه

در این تصویر که در داخل هواپیما گرفته شده حاج احمد متوسلیان، حجت الاسلام محتشمی پور(در حال سخنرانی) و محسن رفیق دوست نیز دیده می‌شوند:

شایعه حمله به مدرسه علوی

ما گروه محافظان امام را با همکاری شهید بروجردی تشکیل داده بودیم، آنها را به مدرسه ی علوی منتقل کردیم و در طبقه ی سوم مدرسه ساکن کردیم. آنها در آنجا به کارای حفاظتی خودشان مشغول بودند. ما یک دستگاه بیسیم هم داشتیم که در دست آنها بود و با آن دستگاه، مکالمات بی سیم های ساواک را می شنیدیم تا اگر قصد حمله به مدرسه ی علوی را داشته باشد، ما آگاه شویم و اقدام کنیم.

نیمه خاموش پایان جنگ

شاید مهم‌ترین مزیت این مستند مصاحبه بی‌واسطه و برای اولین بار با سران اصلی سیاسی و نظامی جنگ نظیر حسن روحانی، اکبر هاشمی رفسنجانی، محسن رضایی، محسن رفیق‌دوست، حسین علایی، شمخانی و…. است. جایی که حتی صحبت های این افراد به تناقض کشیده می‌شود

توصیه رهبر انقلاب به محسن رفیق‌دوست

سعید علامیان، نویسنده «برای تاریخ می‌گویم» به نقل از رفیق‌دوست می‌گوید: مقام معظم رهبری در دیداری به رفیق‌دوست توصیه کردند که کتابش را با لوح فشرده‌ای که همراه با صدای راوی است، منتشر کند، تا مخاطب بهتر با کتاب همراه شود.

قحط الرجال نداریم، جهل الرجال داریم!

من همیشه گفته‌ام ما در ایران قحط الرجال نداریم بلکه جهل الرجال داریم! به اعتقاد من افراد مستعد برای تصدی ریاست جمهوری کم نیستند.

رفیق‌دوست: سپاه پروژه‌های بالای هزار میلیاردی را برعهده می‌گیرد

قبلا سپاه در پروژه‌هایی که بخش‌های خصوصی می‌توانست وارد شود، وارد می‌شد، اما مصوبه‌ای در سپاه گذرانده شد که براساس آن، سپاه تنها پروژه‌های بالای هزار میلیارد تومان را برعهده می‌گیرد. پس از این مصوبه سپاه دیگر وارد پروژه‌هایی که بخش خصوصی می‌تواند انجام دهد، نمی‌شود. در برخی از پروژه‌ها نیز که بخش خصوصی نمی‌تواند وارد شود و تنها بخش‌های خارجی داوطلب می‌شوند، سپاه ورود پیدا کند و من با ورود سپاه به کارهای عمرانی به این دلیل موافقم.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.