پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

هیچ وحدتی بدون معرفت صورت نمی‌گیرد

عضو هیئت علمی جامعة المصطفی العالمیه گفت: هیچ وحدتی بدون معرفت صورت نمی گیرد. مقدمه وحدت ، معرفت و آگاهی و مطالعه است. عوام برای اینکه معرفت لازم را ندارند به جان هم می افتند.

شکایت انصار حزب الله از غرویان به دادگاه ویژه

جناب غرویان! از هم‌اکنون آماده باشید تا در محکمه دادگاه ویژه‌روحانیت از نسبت‌های زشت و وهن‌آلود و تهمت‌هایی که به برادران انصار به خاطر گناه! هنوز مرتکب نشده (امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر) روا داشته‌اید و در بوق‌های اصلاحاتی منتشر گردید پاسخگو باشید و یا مجازات شوید.

نماز جمعه العیاذبالله شرکت سهامی نیست

برخی می خواهند همان اتفاقی که در اثنای فتنه ۸۸ در آخرین نماز جمعه جناب آیت الله هاشمی رخ داد و عده ای حرمت ماه مبارک رمضان را شکستند و دختر و پسر کنار هم ایستادند و نماز خواندند و هورا کشیدند و … را دوباره زنده کنند.

جانبداری افراطی غرویان از دولت روحانی

غرویان که گویی از اتفاقات سیاسی چند سال گذشته بی خبر بوده و تنها با آمدن دولت جدید از اخبار سیاسی مطلع شده است رفتار مجلس با دولت پیشین را «سکوت و کوتاهی» توصیف نمود و در خصوص احضار وزرا به مجلس و دادن کارت زرد ادعا کرد که رفتار نمایندگی ناشی از غرائض سیاسی و نتیجه شکست در انتخابات است. وی توافقنامه ژنو را نیز «افتخارآمیز» توصیف نموده است.

غرویان: ولی‌فقیه را با عدالت می‌سنجیم نه عدالت را با ولی‌فقیه

ما در تئوری ولایت فقیه، فقیه محوریم یا عدالت محور؟ یعنی عدالت را از زبان فقیه می‌شنویم و به دست می‌آوریم یا فقیه باید بر اساس عدالت حکومت کند؟… درست است که معتقدیم به ولی فقیه و ولایت فقیه امّا این در حدّی است که ولی فقیه نیاید کاری را انجام دهد، حرفی بزند، تئوری‌ای بدهد که با بدیهیّاتی که همه متوجّه می‌شوند، مخالف باشد. ولی فقیه را با عدالت می‌سنجیم نه عدالت را با ولی فقیه.

آیت‌الله غرویان از «ولایت فقیه، مردم و عدالت» می‌گوید

آیت‌الله غرویان که آن‌چنان به دفاع از ولایت فقیه می‌پردازد که متهم است به همراه دیگر شاگردان استاد مصباح قصد جایگزینی «جمهوری اسلامی» با «حکومت اسلامی» را دارد، در این گفت‌وگو رأی مردم و کارآمدی فقیه را در مرتبه‌ای دخیل در مشروعیت حکومت او می‌داند و با اشاره به این که عدالت همواره بر ولایت مقدم است در پاسخ به فرض تعارض ولایت و عدالت می‌گوید: «یا عدالت عدالت نیست و یا آن ولایت ولایت نیست.»

متن مناظره حجت الاسلام غرویان و نصیری در باب رد یا قبول فلسفه

بسیاری از آنها که شاهد مناظره حجت الاسلام محسن غرویان و مهدی نصیری در باب رد یا قبول فلسفه، بودند عقیده داشتند که این مناظره، پیش از آن‎که به نتیجه برسد، پایان یافت و ناتمام بود. اما هفته‎نامه پنجره طی ابتکاری جالب این مناظره را در صد و چهاردهمین شماره خود پی گرفت.

زيربنای فتنه اخير تفكرات ليبراليستی و سكولاريستی بود

حجت‌الاسلام محسن غرويان، استاد حوزه علميه در گفت‌وگوي تفصيلي با خبرنگار سياسي باشگاه خبري فارس «توانا» با اشاره به حوادث پس از انتخابات، اظهار داشت: انتخابات سال گذشته از جهت آثار و پيامدهايي كه داشت انتخاباتي ويژه‌اي در طول 30 سال بعد از پيروزي انقلاب اسلامي به شمار مي‌رود و بايد از ديدگاه جامعه‌شناختي و مردم شناختي مورد تحليل و بررسي قرار گيرد و از نگاه سياسي نيز آسيب‌ شناسي شود تا علت به وجود آمدن اين حوادث مشخص شود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.