در شناساندن «احمد زارعی» غفلت کرده‌ایم

رئیس حوزه هنری گفت: شهید احمد زارعی از باورمندان مکتب ادبیات انقلاب اسلامی بود.

رمان جنگی ما نباید ناامیدکننده باشد

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: جنگی که برای ما افتخار محسوب می‌شود در حوزه داستان و شعر نباید یأس‌آفرین باشد؛ به نظرم امروز کمی به این سو رفته‌ایم و باید از ادبیات ما پیروزی افتخارآفرین خارج شود و اگر این خارج نشود، به معنای شکست است.

شاعران دیدار رهبری چطور انتخاب می‌شوند؟

سه ‌هزار شاعر هر سال از طریق سایت‌ها، وبلاگ‌ها، خبرگزاری‌ها، کتاب‌ها و جلسات ادبی شناسایی می‌شوند و با در نظر گرفتن معیارهایی ۱۵۰ نفر از این شاعران برای دیدار با رهبر معظم انقلاب اسلامی انتخاب می‌شوند.

مومنی در ریاست حوزه هنری ابقا شد

حکم دومین دوره ریاست محسن مومنی شریف بر حوزه هنری شنبه آینده از سوی رییس سازمان تبلیغات اسلامی به او اعطا می‌شود.

عکس: عروسک‌های شکرستان در دست کودکان آواره در سوریه

روز گذشته اعضای کاروان صلح در ادامه سفر خود به شهر دمشق، به منطقه یرموک رفته و از کمپ آورگان فلسطینی و سوری در این منطقه دیدار کردند.

آوینی منتقد وزیر ارشاد دولت سازندگی بود

دانش‌مداری از دیگر خصوصیات شهید آوینی بود و او در رشته خودش بسیار آدم مطلع و با سوادی بود به فرهنگ غرب تسلط داشت و از طرفی مبانی اسلامی را هم به خوبی می دانست. همچنین در حوزه تخصصی خودش به مسائل نظری سینما اشراف و آگاهی کامل داشت که در حوزه های دیگر مثل ادبیات، نقاشی و موسیقی نیز این آگاهی دیده می شد.

حوزه‌هنری فیلم‌ ضدانقلابی اکران نمی‌کند

ما فیلم هایی که موجب تزلزل در خانواده ها باشد یا از خط قرمزها عبور کرده باشد برای سینمای خود انتخاب نمی کنیم و همچنین فیلم هایی را که مخالف آرمان های انقلاب هستند در سینماهای خود نمایش نمی‌دهیم بلکه فیلم های مورد نظر ما باید وفادار به آرمان های انقلاب باشند و تا زمانیکه این وفاداری در این فیلم‌ها وجود داشته آنها را نمایش داده ایم.

حوزه هنری از انقلابی گری تا کاسب کاری

اینبار ریش مدیران حوزه هنری گرو فیلمی است که در دوران انقلابی مآبی های آن‌ها ساخته شده در حالی که در نوع خود از بدترین فیلم‌های جشنواره به شمار می‌آید. فیلمی که در تمسخر غیرت و استفاده از الفاظ رکیک، خط شکنی بی سابقه در میان همنوعان خود به شمار می آید.

مومنی شریف: امروز هم نگرانی رهبری را جدی نمی‌گیرند

در روزگاری كه روشنفكر غربزده برای این كه ما به پاكستان و تركیه برسیم، ملت ما را تحقیر می كنند و صفاتی را به آنان نسبت می دهند كه دروغ و حاكی از خود كم‏بینی است، جوانان ما با مطالعه این آثار متوجه می شوند ملت ما در روزگار تنهایش كه همه قدرتهای دنیا برای نابودیش گرد آمده بودند، به تعبیر قرآن نه تنها نترسید بلكه بر ایمانش افزوده شد و حماسه ها آفرید و هوش، ابتكار و شجاعت و جوانمردی ملت ایران درخشید.

حوزه هنری ایران را صاحب ادبیات بومی کرد

فرق حوزه هنری با دیگر ارگان‌ها و سازمان‌ها، کار انقلابی و جهادی آن است و باید با سعی خود بتوانیم بدون تاثیرپذیری از ارگان‎های دیگر ما این روحیه انقلابی و جهادی را به آنها منتقل کنیم.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.