بررسی سلامت محصولات غذایی

شعار امسال روز جهانی بهداشت، «ایمنی غذا، از مزرعه تا سفره» نامگذاری شده تا اهمیت موضوع سلامت تغذیه مردم، بیش از پیش مورد توجه کشورهای دنیا قرار بگیرد.

سود دسترنج‌کشاورزان به واسطه‌ها می‌رسد

یک استاد اقتصاد گفت: اگر کشاورزان از دسترنج خود سود حاصل کنند انگیزه تولید بیشتری می‌یابند، در حالی که معمولا سود چندانی از کشت محصولات کشاورزی عایدشان نمی‌شود و سود کشاورزان به واسطه‌ها می‌رسد.

تحقق اقتصاد مقاومتی با کوچک‌سازی دولت

رئیس مجمع واردات ایران گفت: ۸۵ درصد واردات کشور مواد اولیه و واسطه‌ای تولید و کارخانجات بوده است.

کشاورزان از کشت گندم متضرر می‌شوند

در حالی که به گفته مسئولان و کشاورزان امسال هیچ‌گونه مشکلی از لحاظ تأمین کود و بذر مورد نیاز کشاورزان وجود ندارد، اما کشاورزان از بی‌کیفیتی کودها گله‌ دارند و استفاده از آن را برای زمین و محصول مضر می‌دانند.

مصرف سموم در ایران نصف متوسط جهانی

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با بیان آنکه محصولات کشاورزی کشور سالم تولید می شود، گفت: میزان مصرف سم و آفت کش برای تولید محصولات کشاورزی در ایران کمتر از نصف متوسط جهانی است.

راه‌اندازی سایت فروش محصولات روستایی

قائم مقام شرکت پست از آغاز به کار سایت فروش مستقیم محصولات روستایی‌ خبر داد.

طرح انتزاع در مجلس هشتم فدای لابی‌ صنعتی‌ها شد

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با تاکید بر لزوم تصویب طرح انتزاع وظایف کشاورزی گفت: در حال حاضر کسانی مسئول تنظیم بازار هستند که اساسا منطق این کار را درست نمی‌شناسند و به هر دلیلی عامدا یا غیر عامدا باعث بروز مشکل می‌شوند.

دلال‌ها کاسب بیشترین سود ‌‌توزیع محصولات کشاورزی

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت که دلال‌ها بیشترین سود را در توزیع محصولات کشاورزی می‌برند.

تولیدات کشاورزی؛ نقش دولت در افزایش کیفیت

اين رهيافت عل‍ي رغم خصوصي‌سازي تصديگري‌ها جلوي انحصار بازار را مي‌گيرد و نهايتاً ارتقاي بهره‌وري را در مرحله توزيع گندم و آرد محقق مي‌سازد. زماني كه كيفيت توليد دغدغه صنعت‌كاران گندم و آرد شد، اقبال ايشان براي خريد گندمِ با كيفيت بيشتر مي‌شود.

صنعت گاوداری؛ خودکشی از ترس مرگ

این مسئولانِ تازه، حتّی اگر خود را فقط موظف به ‏ «حمایت از مصرف کننده» ‏ می‌دانند، خوب است که همچنین از خود بپرسند «‏آینده» ‏ی همین مصرف کننده آیا نیاز به حمایت ندارد ؟