نقض قانون در شورای‌عالی فضای‌مجازی

نخستین جلسه شورای‌عالی فضای مجازی در دور جدید قرار است امروز چهارشنبه ۲۵ شهریور برگزار شود. اما شنیده‌ها حاکی از آن است که باز هم دور جدید شورا از سوی دولتی‌ها با حاشیه روبه‌روست.

دلیل تشکیل نشدن جلسات شورای فضای مجازی

رئیس مرکز ملی فضای مجازی گفت: هم‌اکنون ۱۳ میلیون نفر بر اساس اعلام وزارت ارتباطات عضو تلگرام هستند و این در حالی است که شبکه‌های داخلی بومی‌ می‌توانند این تعداد کاربر را جذب کرده و از لحاظ اقتصادی و فرهنگی به نفع کشور خواهد بود.

تدوین برنامه‌ملی خط‌ و زبان‌فارسی در اینترنت

کمیسیون ارتقای محتوای مرکز ملی فضای مجازی، برنامه ملی خط و زبان فارسی در فضای مجازی را در جلسات متعدد کارشناسی و با هم‌اندیشی نهادهای دولتی، مراجع دینی و بزرگان فکری، فعالان حوزه کسب و کار و گروه های مشاوران و دانشگاهی بررسی و تدوین کرد.

ماهواره «مصباح» آماده پرتاب است

محمدحسن انتظاری دبیر شورای عالی فضای مجازی در حاشیه چهاردهمین همایش انجمن‌های فضایی ایران در جمع خبرنگاران، با اشاره به وضعیت ماهواره “مصباح1″، گفت: ماهواره مصباح آماده پرتاب است و موانع بین‌المللی مانع پرتاب آن شده است.

چالش هویت ملی در فضای مجازی

دبیر شورای عالی فضای مجازی اظهار کرد: ما در بحث هویت ملی در فضای مجازی با چالش روبرو هستیم، فرهنگی که در اینترنت وجود دارد متناسب با هنجارهای ما نیست.

سیستم فیلترینگ متحول می‌شود

دبیر شورای عالی فضای مجازی از تدوین بیش از 30 طرح ملی در حوزه فضای مجازی خبر داد که قرار است در نخستین جلسه شورای عالی فضای مجازی به تصویب این شورا برسد.

برنامه ملی امنیت‌‌سایبری تدوین می‌گردد

رئیس مرکز ملی فضای مجازی با بیان اینکه تاکید اصلی ما بر روی شبکه ملی اطلاعات است، خاطرنشان کرد: ضرورت ملی این است که این شبکه هرچه سریع تر پیاده سازی شود از این رو قرار است تجهیزات شبکه ملی در قالب تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری با توانمندی داخلی اجرایی شود و در حوزه امنیت مجازی نیز از تجهیزات داخلی استفاده شود.

تبدیل شبکه ملی به شبکه پرسرعت و امن

دبیر شورای عالی فضای مجازی تجربه عضویت و برقراری ارتباط وزیر ارتباطات را با شبکه های اجتماعی داخلی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: به زودی طرحی برای ساماندهی شبکه های اجتماعی داخلی ارائه خواهیم کرد.

انتظاری رییس مرکز فضای مجازی شد

رییس‌جمهور و رییس شورای عالی فضای مجازی کشور، در حکمی محمدحسن انتظاری را به سمت دبیر شورای عالی و رییس مرکز فضای مجازی کشور منصوب کرد.

انتظاری دبیر شورای عالی فضای مجازی شد

محمدحسن انتظاری با رای اکثریت اعضای شورا به عنوان دبیر شورای عالی فضای مجازی و رییس مرکز ملی فضای مجازی انتخاب شد.