چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

کتاب «پرونده مسکوت» سیاسی نیست

مولف کتاب پرونده مسکوت با بیان اینکه پرونده ۸ شهریور مهمترین پرونده قضایی صد سال اخیر در کشور ماست، گفت: اهمیت انفجار دفتر نخست‌وزیری به حدی است که مشابه خارجی در کشور دیگر ندارد. دلیلی ندارد این موضوع را به دعوای سیاسی درون نظام تقلیل دهیم.

چه کسی عامل ترور آیت الله خامنه ای بود؟

یکی از اشتباهات رایج تاریخ این است که ترور آیت الله خامنه ای در روز 6تیر را کار گروه مجاهدین خلق می دانند؛ در حالی که خود شخص آیت الله خامنه ای چند سال پیش در پینوشت یک مقاله این مسئله را رد کرده بود و گروه فرقان را مسئول دانسته بودند.

رمز عبور برکناره‌های امن و اقتدار

سومین شماره نشریه «رمز عبور» شامل ویژه نامه ای به مناسبت بیست و پنجمین سال رهبری حضرت آیت الله خامنه ای منتشر شد.

فیلم: معرفی کتاب صخره سخت

محمدحسن روزی طلب با حضور در برنامه کتاب‌باز از کتاب صخره سخت و تاریخ معاصر می‌گوید.

چهار ماه حبس قطعی برای روزنامه‌نگار حزب‌اللهی

نظر به مقام و موقعیت آقایان لاریجانی‌ها بعنوان روسای قوای مقننه و قضاییه با بکار بردن «دیکتاتوری برادران ادامه دارد» موجبات وهن شخصیت و توهین به مقام و موقعیت آنان را موجب می‌گردد. در نتیجه مشمول عنوان قانون توهین موضوع ماده 609 قانون مجازات اسلامی می گردد. علی هذا… حکم به محکومیت مشارالیه به تحمل چهار ماه حبس تعزیری صادر و اعلام می گرد.

آیا برخورد تند با تخلف دانشجویی نشانه اقتدار دستگاه قضاست؟

گذشته از صحت یا عدم صحت احکام صادره، آیا با وجود پرونده‌های متعدد مفتوح از مفاسد کلان اقتصادی تا جرایم مهم سیاسی که به علت اطاله دادرسی و یا شاید عزم بر عدم پیگیری که بعضا به مستمسکی برای تشکیک در کارامدی دستگاه قضا تبدیل می گردند، شدت برخورد با یک تخلف دانشجویی نشانگر اقتدار دستگاه قضایی کشور است؟

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.