پیشنهادات نوروزی قزلی برای کتابخوانی

جوانتر که بودم هر وقت نزدیک نوروز می شدیم برای خودم یک لیست بلند بالا از کتاب ردیف می کردم که بخوانم. فکر می کردم این دو سه هفته غنیمت زمانی زندگی ما ایرانی هاست که باید به نفع کتابخوانی مصادره اش کنم. از طرز فکر خودم خوشم می آمد ولی هیچ وقت موفق نبودم. شلوغی عید و تنبلی و برنامه های اجباری و … مهمتر از همه اینکه جو می گرفتمان و در محاسبات ساده اشتباه می کردیم. معلوم است در 13-14 روز نمی شود 10-12 کتاب حدود سیصد صفحه ای را خواند!

ادبیات دفاع مقدس نیاز به سوژه‌های جدید دارد

نویسنده «هفت روز آخر» گفت: کسانی که امروزه داستان جنگ می‌نویسند کار سخت‌تری انجام می‌دهند؛ چون در این زمینه آثار تکراری زیادی وجود دارد و امروز به سوژه‌های جدید نیاز داریم.

گرمارودی: خداوندا صادق هدایت را لعنت کن

او با بیان اینکه نویسنده‌ی «توپ مرواری» (صادق هدایت) توهین‌های زشتی به امام حسین (ع) کرده است، تصریح کرد: وظیفه‌ی هر قلم به دستِ اهل قبله می‌دانم که حداقل به جوانان این کشور بفهماند که چه بی‌شرف‌هایی در این کشور قلم زدند که از امویان هم بدتر بودند؛ اسمشان هم صادق بود و هدایت مردم را بر عهده داشتند.

بایرامی:‌«هفته کتاب» تشریفاتی شده است

هر ساله با فرا رسیدن این هفته نمایشگاه‌هایی برگزار و تبلیغاتی در مورد کتاب‌ها انجام می‌شدند که این برنامه‌ها تا اندازه‌ای تاثیرگذار بودند اما در سال‌های اخیر «هفته کتاب» بیشتر تشریفاتی شده است.

امیرخانی در هر رمانش شخصیت جدیدی را به ادبیات افزوده است

نگاهی که به کتاب‌های آقای امیرخانی از «ارمیا» تا «بی‌وتن» می‌اندازیم می‌بینم که امیرخانی در هر یک از داستان‌های خود شخصیتی را به ادبیات افزوده است؛ شخصیت سردرگم «ارمیا»، شخصیت حسابگر و دین‌شناس «خشی» در «بی‌وتن»، درویش مصطفی در «من او» و…

برنامه حضور چهره‌های شاخص در نمایشگاه کتاب

انتشارات نیستان برنامه حضور برخی چهره‌ها و نویسندگان معروف را در غرفه خود در نمایشگاه کتاب بیست و چهارم اعلام نموده است.

چشم‌پوشی امیرخانی از سکه‌ها

از جمله حواشی جالب این مراسم، انصراف رضا امیرخانی از دریافت جایزه مادی کتاب سال غنی‌پور بود. به گزارش برنا، نویسندهٔ «بی‌وتن» هنگام دریافت جایزه‌اش گفت: هیچ جایزه‌ای برای من بهتر از این جایزه نبود و فقط به‌خاطر شهدا و این جشنواره تنها لوح تقدیر را با افتخار قبول می‌کنم و این سکه‌ها را نمی‌پذیرم.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.