قدرت نرم یعنی شهرت عزاداری امام حسین در جهان

این فعال فرهنگی به روایت امام جواد علیه السلام اشاره داشته و متذکر شد: « مَنْ أَصْغی إِلی ناطِق فَقَدْ عَبَدَهُ» هرکس گوش به گوینده‌ای دهد به راستی که او را پرستیده، یعنی زمانی که دارید دل و جان می‌دهید به یک رسانه در حال بندگی آن هستید. برای مثال رسانه می‌خواهد فلان ماده‌ی غذایی مصرف شود، پس می‌شویم آنچه که او می‌خواهد. بنابراین رابطه سبک زندگی و مصرف با آن باورها و ترجیحات رابطه‌ی متقابل دارد.

زائری: عزت جمهوری اسلامی را نشان دهید

شواری مشورتی بررسی ششمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار با حضور اساتید و کارشناسان سینمایی، فرهنگی و هنری در دبیرخانه عمار برگزار شد.

هنوزمردم به روحانیت اعتماد دارند؟

تازه‌ترین کتاب محمدرضا زائری شامل مجموعه یادداشتی از او با عنوان «اعترافات» روانه بازار شد

با وجود این تلویزیون، وجود حجاب معجزه است

حجاب اولاً عناصر بسیار متعدد و متنوعی دارد و ثانیاً بسیار موضوع پیچیده و چندلایه ای است چون به خانواده، آینده، نسل، مسائل اعتقادی و سبک زندگی مربوط است. عناصر اقتصادی و مسائل سیاسی هم در آن دخیل است. عوامل متعددی می‌تواند در انتخاب، گرایش و سلیقه ما در پوشش تاثیرگذار باشد اینجا وقتی پای سیاست وسط می‌آید طبیعتاً حساسیت ماجرا دوچندان خواهد بود.

«پنجشنبه فیروزه‌ای» کتاب شعاری نیست

حجت‌الاسلام زائری گفت: امروز چیزی جز زیارت امام رضا برای ما نمانده است اگر پدیده شاندیز، پارک آبی و تبلیغات دیگر بگذارند.

گاهی برخوردهای ما مسبب بی حجابی هاست

ما دانشگاهی داریم که دانشجویان دختر و پسر با مینی بوس به دانشگاه می روند. به در دانشگاه که می رسند، باید پیاده شوند، خانم ها و آقایان از هم تفکیک شوند و دوباره آن طرف با هم هستند. این یک بازی است. یعنی درب دانشگاه قرار است فرم کار ما باشد تا ادا دربیاوریم. این ژست ما است. همه جا با هم هستند اما وقتی به درب اصلی و حراست می رسند از هم جدا می شوند. این بازی است و فقط داریم خودمان را سرگرم می کنیم. اگر امروز قضیه حجاب در جامعه چالش است، بخشی بخاطر این است که رفتار ما با این مسئله بازی بوده است.

عزاداری سیدالشهدا(ع) در قطب شمال

محمدرضا زائری در سرمقاله این شماره تحت عنوان «عزاداری در قطب شمال» از هیئتی حسینی در قطب شمال روایت کرده و درباره ظرفیت‌های عزاداری امام حسین (ع) خصوصاً با محوریت پیاده‌روی اربعین نوشته است: «راهپیمایی عظیم اربعین فرصتی ویژه برای نزدیک‌تر شدن عناصر جبهه گسترده پیروان اهل‌بیت از کشور‌ها و قومیت‌های مختلف را فراهم آورد و نشان داد که آرام‌آرام امت اسلامی و پیروان اهل‌بیت به یک جبهه واحد تبدیل می‌شوند.»

داريم يهودي مي شويم!

روش امام خميني (ره) و شيوه رهبر بزرگوار انقلاب در دوران 35 ساله بعد از انقلاب همان بوده که در آموزه هاي قرآني و سيره پيامبر اکرم و اهل بيت ايشان تبيين شده و کوشيده اند تا با حفظ اصول و مباني سليقه ها و گرايش هاي گوناگون فردي را حفظ کنند چرا که مي دانسته اند اگر بخواهند مطلق انگارانه و انحصارطلبانه فقط به يک خط و ربط خاص در حوزه هاي متفاوت سياسي ، اقتصادي ، فکري ، فرهنگي و … اکتفا کنند دير يا زود چيزي از اساس انقلاب ودين و کشور باقي نخواهد ماند.

تضعیف حجاب از تبعات جهانی‌ شدن است

حجت‌الاسلام محمدرضا زائری مدیرعامل مجموعه فرهنگی سرچشمه و مدیرمسئول نشریه «خیمه» در حاشیه بیستمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها با حضور در غرفه خبرگزاری فارس به مفهوم‌شناسی فرهنگ، آسیب‌ها و راهکارهای مقابله با تهاجم و تهدیدهای فرهنگی پرداخت.

شیوه نامه جایزه جلال آل‌احمد منتشر شد

شیوه‌نامه جایزه ادبی جلال آل احمد مصوب هیئت علمی هفتمین دوره این جایزه ادبی در سایت رسمی آن منتشر شد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.