عزاداری سیدالشهدا(ع) در قطب شمال

محمدرضا زائری در سرمقاله این شماره تحت عنوان «عزاداری در قطب شمال» از هیئتی حسینی در قطب شمال روایت کرده و درباره ظرفیت‌های عزاداری امام حسین (ع) خصوصاً با محوریت پیاده‌روی اربعین نوشته است: «راهپیمایی عظیم اربعین فرصتی ویژه برای نزدیک‌تر شدن عناصر جبهه گسترده پیروان اهل‌بیت از کشور‌ها و قومیت‌های مختلف را فراهم آورد و نشان داد که آرام‌آرام امت اسلامی و پیروان اهل‌بیت به یک جبهه واحد تبدیل می‌شوند.»

گرمارودی:تعبیر«زینب ستم‌کش»صحیح نیست

موسوی گرمارودی گفت: برخی برای حضرت زینب(س) تعبیر «ستم‌کش» را عنوان می‌کنند در حالی که عظمتی که در این شخص می‌بینیم و نوع مواجهه ایشان با واقعه عاشورا باعث می‌شود به کار بردن چنین تعبیری برای ایشان صحیح نباشد.

کتاب «جای خالی عباس» منتشر شد

کتاب «جای خالی عباس» اثر سید علی اصغر علوی با مقدمه‌ای از محمدرضا سنگری توسط انتشارات بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام و به اهتمام مرکز تحقیقات بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام منتشر شد.

تشنه کام عاشورای توییم

«زیر خیمه عطش» عنوان مجموعه شعریست که توسط محمدرضا سنگری با مضامین دینی و آیینی سروده شده است.

آموزش نوحه‌سرایی به «نوگلان حسینی»

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت:‌ مراسم تجلیل از مداحان، وعاظ، هنرمندان و خدمتگزاران هیئات مذهبی با دیدگاه تحلیلی و تکریم از خدمت‌رسانان در ماه محرم دهه سوم محرم برپا خواهد شد.

ماجرای شعری که قیصر پس از مرگ سرود

شاعر انقلاب نمی‌تواند نسبت به ناروی‌ها کژی‌هاو کاستی‌ها منتقد نباشد ،شاعران انقلاب امروز هم فضای فرهنگی، موقعیت‌ها، غلفت ها و بی‌خبری‌ها را نقد می‌کنند،‌ این به معنای جدایی از گفتمان انقلاب نیست، به معنای وفاداری به گفتمان انقلاب است.

رهبر انقلاب فرمودند شعر آقای مشفق را بخوان

آئین نکوداشت شاعر معاصر استاد عباس کی‌منش مشهور به «مشفق کاشانی» با عنوان «به رنگ آئینه » شامگاه گذشته 21 مرداد با حضور سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم در تالار وحدت برگزار شد.

چرا آهنگران وارد حوزه موسیقی شد

توی جبهه بچه‌ها با این سرودها سینه می‌زدند و خلاء موسیقی را با سینه زدن پر می‌کردند. یکی از دلایلی که من در حوزه موسیقی وارد شدم -که بعضی‌ها هم معترض هستند!- این است که…

میرشکاک: کاری برای سرزمینم نکردم

فیلم کوتاهی از سخنان شاعران کشورمان درباره یوسفعلی میرشکاک پخش شد، پس از آن این شاعر کشورمان تجلیل و سپس گفت: من هیچ کاری برای این سرزمین و انقلاب انجام نداده‌ام و خودم را فقط بدهکار می‌بینم، از این نحوه برخورد با خودم جز اظهار شرمندگی چیزی ندارم، با این مصرع سخنانم را به پایان می‌برم که؛ « زدست کوته خود زیر بارم».

شب شعر آئینی به یاد مهدی پرویز

در این شب شعر آئینی که به یاد شاعر جوان و طلبه فقید، مهدی پرویز برگزار می‌شود، شاعران پیشکسوتی همچون عباس براتی پور، مصطفی محدثی خراسانی، مهدی رحیمی، قاسم صرافان، محسن عرب خالقی و جمعی دیگر به شعرخوانی خواهند پرداخت.