شفاه مدیرعامل باشگاه فیلم سوره شد

محمدرضا شفاه طی حكمی از سوی قائم مقام رئیس و معاون هنری حوزه هنری به سمت مدیر عامل باشگاه تازه تأسیس فیلم سوره منصوب شد.

سینما برای مفاهیم بزرگ ساخته نشده

جهان سینما جهان کوچکی است و ظرف خوبی برای حرف های بزرگ نیست. سینما برای مفاهیم بزرگ ساخته نشده و هرگاه هم به دنبال مفاهیم بزرگ رفته به پیچیده نمایی از جنس تارکوفسکی، از جنس فیلم هایی مثل نار و نی در سینمای ایران، از جنس سینمای آقای میرکریمی در حال حاضر دچار می شود.

تیزر: «لکه» فیلمی که رسانه‌های حامی دولت به آن حمله می‌کنند

به نظر می رسد در روزهای آینده هجمه‌های بیشتری علیه فیلم لکه صورت گیرد. به گفته محمدرضا شفاه تهییه کننده این فیلم فشارهایی از طریق وزارت علوم موجب لغو مجوز اکران‌های این فیلم در برخی دانشگاه‌ها شده است.

فیلم «لکه» در دانشکده صدا‌وسیما اکران شد

فیلم داستانی «لکه» با حضور محمدباقر مفیدی کیا کارگردان و محمدرضا شفاه تهیه کننده این اثر، که هر دو از فارغ التحصیلان دانشگاه صدا و سیما می باشند،دوشنبه اول اردیبهشت در سالن آمفی تئاتر این دانشگاه برگزار گردید.

لکه ننگ فتنه بر دامن قدرت طلبان

سوژه فیلم بدیع است، چون اولین فیلم داستانی است که با موضوع دولت اعتدال و از آن مهمتر نسبت آن با فتنه ساخته شده است. خط تعلیق اصلی فیلم که کشاکش مادر کشته فتنه با مدیرکل فتنه گر است بسیار جالب شکل گرفته است، به ویژه آن که مدام اتفاقات خلاف انتظار در آن رخ می دهد.

کلیپ: ما تا آخر ایستاده‌ایم

کلیپ «ایستاده‌ایم» کاری از محمدباقر مفید‌ی‌کیا و جمعی از بروبچه‌های متخصص سینمایی، ساخته‌شده در خانه فیلم‌داستانی، کلیپی حرفه‌ای است که در قالب روایتی کوتاه اما داستانی با شور و هیجانی خاص و بهره‌برداری از نمادپردازی‌های متعدد ایستادگی ستودنی ملت ایران و به خصوص نسل جوان و سوم انقلاب اسلامی را به تصویر می‌کشد.

«حوض نقاشی»،اثر مثبتی در تکریم خانواده

محمدرضا شفاه گفت: ساختن «حوض نقاشی» در شرایطی که جریان عمومی رایج در سینما علیه کیان خانواده است،اتفاق مثبتی است و جای تقدیر و تشکر دارد هر چند می‌توان انتقاداتی هم نسبت به آن داشت.

جشنواره عمار نشان داد راه را اشتباه نرفته‌ایم

سومین جشنواره فیلم عمار و برگزیده شدن محصولات خانه فیلم داستانی نشان داد که ما راه را به اشتباه نپیموده‌ایم و در صورت بها دادن به نیروهای جوان متخصص حزب اللهی، عرصه سینمای داستانی نیز عرصه‌ای قابل فتح و در دسترس خواهد بود، هرچند راه طولانی برای رسیدن به هدف نهایی‌مان باقی مانده است.

عکس امام خمینی(ع) نقشه راهش شد

با دیدن صحنه رد و بدل کردن قمقمه آب، دوستی سرباز عراقی با یک سرباز ایرانی، نماز خواندن سرباز عراقی وعکس او و خانواده اش در کربلا نوعی از تعالی به نمایش درمی آید و در نهایت حتی هنگامی که تصویر امام خمینی(ره) در نبود کاغذ نقشه راه این سرباز می شود «یک پیک او را هل می دهد تا بطور کامل در مسیر حق قراربگیرد».

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.