کتاب طرحی‌نو دردانشنامه شعرهای‌عاشورایی

کتاب دو جلدی «طرحی نو در دانشنامه شعرهای عاشورایی» به قلم دکتر محمدزاده از جمله آثار فاخر ادبی است که اخیرا راهی بازار نشر شده است. دکتر شفیعی کدکنی از افرادی است که بر این کتاب مقدمه‌ای به یادگار نوشته است.

استقبال از آثار شفیعی کدکنی و «بی‌شعوری»

کتاب‌های «چشيدن طعم وقت»، «درويش ستيهنده» و «زبان شعر در نثر صوفيه» از محمدرضا شفیعی کدکنی و کتاب «بی‌شعوری» اثر خاویر کرمنت از جمله کتاب‌های پرفروش شهر کتاب مرکزی در نیمه دوم شهریور هستند.

پنج سال از درگذشت قیصر امین‌پور گذشت

در سال 1357 در رشته‌ی دامپزشکی دانشگاه تهران پذیرفته شد؛ ‌اما یک سال بعد، از این رشته انصراف داد و به دانشکده‌ی علوم اجتماعی همین دانشگاه رفت. در همان سال با همکاری گروهی در شکل‌گیری حلقه‌ی هنر و اندیشه‌ی اسلامی همکاری داشت؛ گروهی که بنیان‌گذاران جوان حوزه‌ی هنری نام گرفتند.

شفیعی کدکنی به ایران بازگشت

استاد دانشگاه تهران پس از اقدامات کذب جریانات ضد انقلاب در سال گذشته مبنی بر خروج همیشگی او از کشورمان، دوشنبه هفته گذشته وارد ایران شد و بر این اساس از روز چهارشنبه نیز فعالیت خود را در این دانشگاه از سر خواهد گرفت.

ستایش آیت الله سیستانی از علی‌نامه

آیت الله سیستانی از چاپ «علی نامه» ستایش کردند و فرمودند من کتاب زیاد می‌خوانم اما این کتاب را کنار دستم گذاشته‌ام. این کتاب مرا زنده کرد. از مقدمه آن تعریف کردند و فرمودند که من با پدر آقای شفیعی کدکنی آشنایی داشتم. سپس برخی از نکات مقدمه را بیان کرده و از این که احتمال داده شده که اشعاری بعدا اضافه شده از محققان آشنا به این متون خواستند که روی متن کار کنند که کدام یک اصل و کدام یک الحاقی است. تأکید ایشان این بود که یک همچنین کتابی بعد از پنجاه سال از تألیف شاهنامه بسیار اعجاب دارد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.