انحصار واردات در اختیار «کیا» و «هیوندا»؟

در حالیکه کشور سالهای تحریم از سوی غرب را تجربه می کند و دلارهای نفتی، به صورت قطره چکانی و چمدانی وارد کشور می شوند، این روزها باز نحوه واردات خودروهای گرانقیمت خارجی که امسال تعدادشان از صدهزار هم بالاتر رفته است، به یکی از دغدغه های وزارت صنعت، معدن و تجارت تبدیل شده است!

نعمت زاده به جنگ تولید داخلی رفت

در شرایطی که فشار اقتصادی و تحریم بانک مرکزی جمهوری اسلامی، سبب شده است تا موضوع واردات به کشور به یک چالش اقتصادی مبدل شود و این شرایط ایجاب می‎کند تا پرهیز از واردات و تقویت تولیدات داخلی در دستور کار قرار بگیرد، وزیر صنعت، معدن و تجارت که در دو سال تصدی خود بر مهمترین وزارتخانه تجاری کشور، اقدامات سوال برانگیز بسیاری را در دستور کار خود قرار داده بود، به دنبال تصویب کاهش تعرفه واردات ۱۵۰۰ قلم کالای وارداتی در هیات دولت است.

آزادسازی قیمت نان باید یکباره باشد

وزیر صنعت از اصلاح ۱۵۰۰ ردیف تعرفه‌ واردات برای رفع نگرانی صنعتگران در سال ۹۴ خبر داد و گفت: بهتر است واردات با ارز آزاد انجام شود.

جایگاه ایران در تولید تجهیزات آب

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر برنامه های دولت برای حمایت از صنایع و پیشرفت های ایران در ساخت تجهیزات صنعت آب گفت: سهم صنعت تا چشم انداز 1404 باید به 25 درصد برسد.

نعمت‌زاده: ایران آمادگی دارد به اروپا گاز صادر کند

«محمدرضا نعمت‌زاده» وزیر صنعت، معدن و بازرگانی ایران در گفت‌وگو با روزنامه آلمانی «هاندلزبلات»‌ گفت که ایران می‌کوشد تا نقش بیشتری در بازار گاز جهانی ایفا کند.

نعمت‌زاده در هفت‌ ماه‌‌ اول مسئولیتش چه کرد؟

به نظر می‌رسد این تصمیم نعمت زاده برای حذف دوسامانه کاملا قانونی ایران‌کد و شبنم بیشتر تحت تاثیر برخی اعضای سابق اتاق بازرگانی که در حال حاضر دارای مسئولیت های مهمی در وزارت صنعت هستند گرفته شده و ارتباط چندانی با تسهیل فضای کسب و کار ندارد چرا که شفافیت اطلاعات خود از عواملی است که منجر به تسهیل کسب کار سالم می شود و منافاتی با آن ندارد.

وزیر صنعت در چند هیئت مدیره عضو است؟

وزارت صنعت، معدن و تجارت در حالی عضویت وزیر صنعت در هیأت مدیره شرکت‌های خصوصی را تکذیب می‌کند که آگهی‌های روزنامه رسمی بیانگر واقعیت دیگری است و بهتر است وزارت صنعت به جای پرخاشگری اقدام به شفاف سازی کند.

مردی که در 4سال ثروت افسانه‌ای یافت

داده های این گزارش مستند، روشن می کرد آقای محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در ۱۲ شرکت خصوصی عضو هیات مدیره است. شرکت هایی که تاریخ ثبت اکثر آنها از سال ۸۹ به بعد بوده است.

عدم شفافیت اقتصادی منافع گروه‌های خاص را تامین می‌کند

متاسفانه برخی مقامات دولتی به بهانه عدم دخالت در حریم خصوصی مردم با این روش مخالفت کرده اند که به نظر می رسد منافع عده ای، اجازه پیاده سازی این سیاست را از دولت گرفته است و جای سوال دارد که اگر چنین اقدام کوچکی هم در جهت شفاف سازی اقتصادی صورت نپذیرد، پس شفافیت اقتصادی که رئیس محترم جمهور از آن سخن گفته بودند به چه نحوی قرار است اتفاق بیفتد؟

محورهای طرح استیضاح نعمت زاده اعلام شد

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع مجلس از کلید خوردن طرح استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت با ۱۰ امضا خبر داد و گفت: این طرح تا پایان این هفته جهت اعلام وصول تقدیم هیئت رئیسه مجلس می‌شود.