حاشیه‌ای بر حمله به مطهری در شیراز

آن کسانی که این کارها را میکنند، اگر واقعاً حزب‌اللّهی و مؤمنند، خب نکنند. میبینید که تشخیص ما این است که این کارها به ضرر کشور است، این کارها به نفع نیست. با احساساتشان راه بیفتند اینجا، آنجا، علیه این شعار بدهند، علیه آن شعار بدهند؛ این شعاردادن‌ها کاری از پیش نمی‌برد.

چرا شریح قاضی عاقبت‌بخیر نشد؟

با این همه تنها یک ویژگی بود که شریح را به این جایگاه رساند: ترسو بودن و قدرت‌طلبی! او در برابر قدرت استکبار همواره متواضع بوده است و همین امر باعث شد که نام او نیک نماند و از شاخص‌ترین حقوقدان تاریخ اسلام، به خیانت یاد شود.

شیپور بازگشت به دامان نظام را از سرگشاد آن نزنید

از سرانجام رئیس جمهور اسبق کشورمان و جریانی که او را در عرصه سیاست همراهی می کند به شدت نگرانیم. خیرخواهانه و از سر دلسوزی برای آینده کشور از شما می خواهیم که به این رویه یکی به نعل و یکی به میخ زدن پایان دهید و با این دست رفتارها شیپور بازگشت به دامان نظام را از سرگشاد آن نزنید که ما از باقی ماندن اتهام «فتنه و بغی» بر شما بیمناکیم.

تاملی در فیلترینگ غیرقانونی سایت‌های خبری

همانطور که از متن معلوم می‌گردد در ماده ۷ قانون مطبوعات، صلاحیتی را در این زمینه برای هیات نظرات در نظر نگرفته است که خود راساً اقدام به مسدودسازی سازی سایت‌های خبری کند. و به‌عکس، در تبصره ۲ ماده ۱، صراحتاً نشریاتی را که بدون مجوز منتشر می‌شوند از شمول این قانون خارج می‌کند.

ادبیات دانشجویی و جهادی رمز پیشرفت است

اگر خاطرات فعالین مسلمان و حزب‌اللهی دانشجویی منتشر شود باید برخی نهادهای امنیتی و اطلاعاتی داخل نظام که این بچه‌ها را اذیت کرده‌‌اند پاسخ بدهند، زیرا این بچه‌ها به خاطر علاقه‌ای که به انقلاب اسلامی دارند هیچ‌گاه حاضر نشدند این اذیت‌ها را رسانه‌ای کنند، در صورتی که برخی آدم‌های طیف مقابل وقتی کوچکترین اذیتی می‌دیدند به سرعت در رسانه‌ها منعکس می‌کردند و رسانه‌های معاند و ضد انقلاب نیز از کاه کوه می‌ساختند.

تاملاتی‌ درباب‌ تحقق انقلاب‌ اسلامی در فضای‌مجازی

در انقلاب اسلامی، اصالت با محتوا و پیام انقلاب اسلامی بوده است و نه ابزار پیام‌رسانی. کما اینکه در همان زمان نوار کاست پیام‌رسان انقلاب اسلامی بوده است؛ همان نوار کاست‌هایی که شاید می‌توانستند حامل پیام ابتذال هنرمندان آن دوره‌ی طاغوتی باشند.

فکر انقلاب اسلامی و آدرس‌های غلط

متاسفانه جریان دشمن‌شناسان دوست‌فراموش هم‌چنان می‌تازند و به‌جای اسلام‌شناسی، غرب‌شناسی را اولویت می‌دانند و با نقد غربی بر غرب، می‌خواهند ترجمانی از اسلام ارائه کنند که از آن برداشت‌ها برآمده است و به تعبیر دیگر اسلام‌شناسی‌شان فرع بر غرب‌شناسی است.

نقدی بر موج بخشش‌خواهی برای قاتلان

درباره قصاص فیلم‌های بسیاری تا کنون ساخته شده است که هرکدام به نوعی نقد حکم اعدام (قصاص) یا نقد اجرای این حکم را پی گرفته‌اند.

آیا دولت حقوقدانان در برابر قانون تمکین می‌کند؟

علاوه بر این‌که رئیس‌جمهور به عنوان رئیس شورای‌عالی فضای مجازی نمی‌تواند نظر شخص خود را به‌جای شورای‌عالی اعلام کند، سئوال این است که آیا شان این شورا ورود به مصداق است؟ یا نقش اولاً و بالذات شورا تعیین سیاست‌های کلی و قواعد نیست؟ این هم سئوالی است که دولتی که رئیس آن خود را حقوقدان می‌داند لازم است پاسخ منطقی برای آن داشته باشند.

مرثیه‌ای بر شورای‌عالی فضای مجازی

اگر این موضوع را به شعارها و سخنرانی‌های مدیران دولتی (که از قضا خودشان هم عضو این شورا هستند) بگذارید می‌فهمید که ضرورت تنظیم برنامه‌ها و سیاست‌ها در این قرارگاه است و نه در رسانه‌ها و کنفرانس‌های خبری. مثالش را هم در سخنان وزیر ارشاد و وزیر ارتباطات درباره فیلترینگ و پاسخ‌های سخنگوی قوه قضائیه پیگیری کنید.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.