و آن قلکها…

بدون تردید فیلم «خانه ای کنار ابرها» جزو پدیده های ماندگار جشنواره فجر 1392 خواهد ماند. فیلمی ساده، صمیمی و دردمند؛ با قصه ای روان و دوست داشتنی. یعنی همان زندگی با سختی ها و فرازها و فرودها و ترسها گناه ها و ثواب هایش.

مام میهن

شیار با وجودیکه هیاهو و هنرپیشه های جنجالی و هزینه های بالایی ندارد؛ اما بزرگ است و قطعاً ماندگار. این درحالی است که سوژه فیلم زیاد هم بدیع نیست و پیش ازاین لااقل دوموردش را به یاد می آورم. گیلانه و بوسیدن روی ماه. اما میان ماه من تا ماه گردون / تفاوت اززمین تا آسمان است.

خنده بازار

این فیلم را می‌توان مرثیه‌ای برای توهم سبز در نظر گرفت. فیلمی حقیر، با چند داستان کوتاهِ مرتجعانه، نق‌هایی که در «خنده بازار» پخته‌تر و بهترش را دیده بودیم و نوستالوژی فرتوت سال‌های جوانی برای کسانی که بهتر است همان نان حرام دست بند سبز را بخورند. کاش فیلم درحد یک فیلم اولی بود یا حتی یک اثرکوتاهِ خلاقانه ازیک فیلم‌ساز سینمای جوان!

تنظیم سطح توقع

چ فقط دو روز از زندگی چمران بزرگ، یکی از شگفت انگیزترین مردان شیعه دراعصار گذشته است و نه بیشتر.

«پوستین وارونه» ثابت کرد انجمن حجتیه فعال است

بعد از دیده شدن این مستند معلوم شد که واقعا انجمن حجتیه فعال است و این نکته از واکنش‌ها معلوم است حتی اعتراض‌هایی در پای برخی اکران‌ها فیلم صورت دادند و تلاش‌هایی برای بر هم زدن اکران‌ها انجام داده بودند که سعی کردیم مستدل پاسخ دهیم.

عکس زیبا سریال دودکش

دودکش، نمایی واقعی از زندگی اجتماعی خانواده ایرانی

ترسيم درست جايگاه زن بعنوان سنگ صبور و مدير داخلي منزل، همراه و همكار و دلسوز مرد كه مهمترين ويژگي دوست داشتني اش حفظ احترام شوهر درهرشرايطي است. جز جر و بحث هاي عادي كه بين اين زن و شوهر مي بينيم، هيچ كجا بي احترامي و سرپيچي ازنظر شوهر دررفتار اين زن ديده نمي شود. ضمن اينكه زن دريك پيوند خانوادگي ديگر، دلسوزو مهربان برادرش نيز هست.

هنر برای هنر، اسکار برای آرگو

خطابم به دوستان روشنفکر چمبره زده به رسانه های هنری – سینمایی ایران است که با این دلایل به ما حق می دهید که زیر این میز مضحک بزنیم و هنر برای هنر خواهان را که هررویکرد انقلابی و دینی درسینما را به « آلوده ساختن ساحت هنر به ایدئولوژی» متهم می کنند، به موزه های قجری این سرزمین بفرستیم؟!

تیزر مستند «پوستین وارونه» + دانلود

«پوستین وارونه» مستندی ۹۰ دقیقه‌ای به کارگردانی «محمدمهدی خالقی» است که به بررسی کارنامه و دیدگاه‌های «انجمن حجتیه» و «مدرسه علوی» پرداخته است.

دعوت از اساتید انجمن حجتیه برای گفت‌وگوی مکتوب

رضا اکبری آهنگر، طلبه‌ی راوی مستند پوستین وارونه که در نقد انجمن حجتیه و مدرسه علوی ساخته شده است از دکتر نادر فضلی دعوت به گفت‌وگو کرد و نوشت: حال که فرصتی پیش آمده و شما نیز شجاعانه پا به عرصه ی دفاع از انجمن گذاشته اید… شاید با بحثی مستند و منطقی، به اتّفاق خطّ بطلانی بکشیم بر گوشه ای از این درد که «سی سال است که صدها صفحه در روزنامه ها و سایت های حتی به ظاهر مذهبی، ده ها تهمت ناروا به انجمن و انجمنی زده اند و می زنند.»

مستندی از دردسرهای دین‌داری بی‌دردسر مدرسه علوی و انجمن حجتیه

«پوستین وارونه» به کارگردانی «محمدمهدی خالقی» با ریتمی جذاب و پرکشش ما را با نیروهای قدیمی مدرسه‌ی علوی، هم‌نشینان پیش از انقلاب انجمن حجتیه و انقلابیون و فعالان فرهنگی و دینی همراه می‌کند تا داستان تلخ دین‌داری بی‌دردسر گروهی را ببینیم و بشنویم که دردسرهای زیادی برای انقلاب و نظام انقلابی داشتند ودارند.