پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

آیا سرافراز اشتباه صفارهرندی را تکرار می کند؟

باوجود همه انتقادها و انذارها در چند ماه اخیر محمد آفریده هنوز در شبکه مستند حضور دارد. او همچنان در پوشش «عضو اتاق فکر» تبدیل به همه کاره این شبکه شده است. محمد تاجیک مدیر تازه نفس این شبکه که اتفاقا بر خلاف «آقای همه کاره» بد سابقه هم نیست مصاحبه می کند و همچنان قصد ماله کشیدن به این دیوار کج را دارد…

«یک خانواده محترم» کجای «تدبیر و امید» در فرهنگ است؟

واقعا تهیه کننده فیلمی که در یک سال گذشته بیشترین صدمه را از ناحیه سینمای ایران برای آبروی بین المللی این کشور و نظام اسلامی آن به همراه داشته است چطور می‌تواند در زمره گزینه‌های مدیران سازمان سینمایی وزارتی قرار بگیرد که عنوان فرهنگ و ارشاد «اسلامی» را بر خود دارد؟

احضار عوامل «یک خانواده محترم» به دادگاه

محمد آفریده؛ تهیه کننده «یک خانواده محترم» و مسعود بخشی کارگردان این فیلم ظرف یک هفته باید به دادسرای فرهنگ و رسانه مراجعه و در جهت تفهیم اتهام خود توضیح دهند اگر این فراد در این مدت اعلام شده به دادسرا مراجعه نکنند حکم جلب آنها از سوی مقامات قضایی صادر خواهد شد.

کمیسیون فرهنگی هنوز از «یک خانواده محترم» سوال دارد

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است که ساخت فیلم یک خانواده محترم خلاف موازین خانوادگی بوده و این کمیسیون رضایتی از ساخت آن ندارد.

ضرغامی اشکالات «یک خانواده محترم» را پذیرفت

رئیس سازمان صدا و سیما پذیرفت چنین فیلمی مورد تایید نیست و اشکالات زیادی دارد و اعتراف به این مسئله داشت که صدا و سیما به مجموعه کسانی که پیگیر این فیلم بود اعتماد کرد و این اعتماد زیاد باعث شد تا دقت لازم صورت نگیرد اما در آینده باید دقت در صدا و سیما بیشتر شود ضمن این که در صحبت‌های آقای ضرغامی هم بود که از این پس دقت بیشتری را در این جور قضایا خواهیم داشت.

مسعود بخشی سکوت خود را شکست

این کارگردان سینما تاکید دارد: فیلم «یک خانواده‌ محترم» با احترام به همه قوانین سینمایی مکتوب ایران ساخته شده و با احترام به همان قوانین، نمایش داده‌ و یا نداده خواهد شد. آرشیوهای صدا و تصاویر به‌کارگرفته شده، همگی‌ کار هنرمندان ایرانی‌ است که در حال حاضر موجودند و بی‌ هیچ دخل و تصرفی در فیلم استفاده شده‌اند.

این خانواده برای چه کسی «محترم» است؟

فیلم و سینما می‌توانند، به عنوان ابزار دولت‌های زورگو و متمول، همچون سلاح‌های نظامی که برای تخریب اماکن و تأسیسات و کشتن انسان‌ها به کار می‌روند، در جهت تخریب فکر و بنیان‌های اعتقادی ملل و جوامع‌ ـ‌به خصوص نسل جوان آن‌ها‌ـ مؤثر باشند و مروج اسلوب و متدی باشند که زندگی غربی را بر پایه‌ی اومانیسم مبتنی بر الحاد تعریف و تبلیغ می‌کنند.

تهیه کنندگان «یک خانواده محترم» همه را دور زدند!

او اذعان کرد که تهیه کننده فرانسوی فیلم پخش بین المللی کار را بر عهده دارد و از اختیار من خارج است در حالیکه حضور تهیه کننده فرانسوی در متن قرارداد قید نشده است و من امروز عین قرارداد را مشاهده کردم . وقتی با بخشی درباره این اتفاق صحبت کردم او گفت آفریده تاکید داشته که نبوی حساسیت بیش از حد به خرج داده و نیازی به اعمال اصاحات نیست!!!.

اظهارات مدیر مستعفی سیمافیلم درباره استعفایش

رحیم‌زاده در پاسخ به این سوال که یعنی شما اعلام کردید در چنین شرایطی که فشارها به فیلم «یک خانواده محترم » زیاد است، من استعفا می‌دهم و مدیران سیمافیلم هم پذیرفتند؟ تصریح کرد: همین گفت‌وگوها معمولا در هر سازمانی روی می‌دهد، شما اجازه بدهید که سیمافیلم مطلب خود را منتشر کند، اگر آنها گفتند برکناری، شما بنویسید برکناری و اگر گفتند استعفا، شما هم همان را بنویسید.

نیرومند: مدعي‌العموم درباره «يك خانواده محترم» بايد وارد شود

محمدحسين نيرومند با بيان اينكه اين بدترين فيلم ايراني بوده كه تا به حال ديده است، گفت: به نظر من مدعي‌العموم بايد وارد شود و از دست اندركاران فيلم بخواهد ادعاهاي خود در فيلم را ثابت كنند. نبايد اين طور باشد كه هر كسي به اسم هنرمند، هر اراجيفي را كه خواست بگويد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.