6 کتاب برای تسلط بر پرونده هسته ای ایران​

پرونده هسته‌ای ایران به عنوان یکی از با اهمیت‌ترین پرونده‌های سیاسی، حقوقی و فنی بین المللی شناخته می‌شود. اکنون پس از عقد توافقنامه ژنو میان ایران و گروه 1+5 این پرونده در شرایط بسیار حساسی قرار گرفته، به طوری که وجود آگاهی کافی نسبت به تاریخچه این پرونده برای حفظ دستاوردهای کشور در این زمینه ضروری می‌نماید.

پرونده انرژی هسته‌ای ایران در عصر فریب

«عصر فریب» نام کتاب خاطرات محمد البرادعی است که در آن به خاطرات وی در خصوص پرونده هسته ای ایران پرداخته شده است. بررسی این کتاب می تواند قضاوت مناسبی را در خصوص روند تصمیم گیریهای مسئولین در خصوص پرونده هسته ای در اختیار گذارد که این خود می تواند راهنمای دولت جدید باشد. متن زیر به بررسی این کتاب می پردازد.

البرادعی به دادگاه احضار شد

محمد البرادعی به سبب استعفا از سمت معاونت ریاست‌جمهوری مصر و به اتهام «خیانت در اعتماد» نوزدهم سپتامبر (28 شهریور) محاکمه می‌شود.

محمد البرادعی مصر را ترک کرد

منابع آگاه در فرودگاه بین المللی قاهره از حضور معاون سابق رئیس جمهوری موقت مصر در این فرودگاه برای ترک قاهره به سوی وین خبر دادند.

البرادعی: عقاید و افکارم شیعی است

نماز عید فطر محمد البرادعی و ادای نماز عید به شکل اهل تشیع، باعث ایجاد حساسیت‌های رسانه‌ای زیادی در مصر و برخی از کشورهای اسلامی شده است.

البرادعی سوگند خورد

معاون رئیس‌جمهور موقت مصر سوگند لحظاتی پیش سوگند یاد کرد.

صالحی و البرادعی در چه موردی گفتگو کردند؟

علی اکبر صالحی با تاکید بر این‌که «تعیین سرنوشت کشور مصر تنها با خواست مردم این کشور رقم می‌خورد»، تصمیم و خواست مردم مصر برای آینده سیاسی این کشور را مورد احترام همگان دانست.

اخبار ضد ونقیض از انتصاب البرادعی در مصر

در حالی که برخی گزارش‌ها از انتصاب محمد البرادعی به عنوان نخست‌وزیر موقت مصر حاکی است، برخی رسانه‌ها از تکذیب این انتخاب توسط دفتر ریاست‌جمهوری موقت مصر خبر داده‌اند. پیش‌تر اخوان‌المسلمین نیز نخست‌وزیری البرادعی را رد کرده بود.

محمد البرادعی سخنگوی مخالفان مصر شد

رئیس سابق آژنش بین‌المللی انرژی اتمی به عنوان سخنگوی مخالفان دولت مصر انتخاب شد.

هشدار! انقلاب گرسنگان در راه است

رئیس حزب الدستور در سخنانی ضمن ارائه توصیه هایی به محمد مرسی، درباره وقوع انقلاب گرسنگان در مصر هشدار داد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.