احساس می‌کنم عربستان درباره فاجعه منا مسئولانه عمل نکرد!

وزیر امور خارجه کشورمان در مورد وضعیت غضنفر اصل رکن‌آبادی، سفیر پیشین ایران در لبنان گفت: ایشان همچنان مفقود هستند و امیدواریم هرچه زود به سلامت به خانواده‌شان بازگردند.

درخواست جدید آژانس برای بازجویی از دانشمندان نظامی

آژانس بین المللی انرژی اتمی اخیرا از دولت ایران خواسته تا شرایطی برای برگزاری نشست مشترك میان بازرسان آژانس و برخی كارشناسان حوزه هسته ای و نظامی كشور فراهم كند.

قانون اساسی را تغییر دهیم یا ظریف را استیضاح کنیم؟

بررسی اصول قانون اساسی و عملکرد دستگاه دیپلماسی نشان دهنده موارد متعدد نقض قانون اساسی از سوی دولت جناب آقای روحانی است. دولت و وزارت امورخارجه با ایجاد تعهد در برابر قدرت های سلطه گر، به خطر انداختن استقلال کشور و عدم جلوگیری از نفوذ اجانب، موافقت با قراردادهایی که موجب سلطه بیگاگان بر کشور می شود (از طریق برجام) و برقراری ارتباط حسنه و صلح آمیز با دول محارب از جمله آمریکا، انگلستان و فرانسه، اقدام به نقض قانون اساسی کرده است.

اوباما هم عضو جنبش سبز است!

روزنامه بهار مواجهه عزتمندانه را برای تیتر طرح خود استفاده کرده و در آن کاریکاتوری از اوباما و ظریف را کشیده که کراوات اوباما سبز رنگ است که نشان دهنده این است که او هم مانند برخی اصلاح طلبان که در انتخابات ریاست جمهوری 88 فتنه به پا کردند، در پی براندازی است.

تصادفاً یکی از مشکلات را هم حل کنید

توجه کنید که همه اتفاقات به اتکای برجام رخ می‌دهد اما لزوما ربطی به متن ‌آن ندارد. پیش فرض همه این تحولات این است که دنیای پسابرجام دنیای جدیدی است، قواعد خود را دارد و در آن می‌توان ریسک‌های جدیدی کرد با هزینه‌ای بسیار کمتر نسبت به آنچه پیش‌تر وجود داشت.

فرصت دادن به امریکا برای تدارک شوی تبلیغاتی علیه انقلاب اسلامی را پایان دهید

با این حال مشخص نیست تکرار این اقدام نابجا از سوی جواد ظریف در سفر به نیویورک با چه توجیهی صورت گرفته است، چرا که حواله دادن این رویداد به یک «اتفاق از قبل پیش بینی نشده» همانقدر مضحک است که استدلال مسئولان سعودی در حواله دادن حادثه دلخراش منا به «قضا و قدر الهی»!

دیپلماسی مقتدرانه‌ای که نتوانست برای وزیر دیپلمات ویزا بگیرد

پر واضح است که دستگاه دیپلماسی دولت یازدهم باید تغییراتی را در شیوه تعامل مقتدارنه(!) خود با کشورهای دنیا اتخاذ کند و فاجعه منا نیز ضرورت این تغییر را بیش از پیش نمایان می کند. نکته عجیب دیگر این است که چرا دولت یازدهم از زمان آغاز به کار از ظرفیت جنبش عدم تعهد که ریاست این دوره آن را برعهده دارد؛ بهره ای نبرده است؟

شمار شهدای ایرانی فاجعه منا به ۱۵۵ رسید + اسامی

تعداد شهدای ایرانی فاجعه مکه به ۱۵۵ تن رسید. بنا به موافقت رهبر عزیز انقلاب این شهدا در گلزارهای شهدا دفن خواهند شد. شمار مجروحان ایرانی این فاجعه نیز به 103 نفر افزایش یافته است. همچنین شمار مفقودان ایرانی فاجعه منا 321 نفر است.

پاسخ ظریف درباره سفر هنرمندان خارجی

محمدجواد ظریف درباره مشکلات حضور برخی از مهمانان خارجی به ویژه هنرمندان در ایران بیان کرد که وزارت امور خارجه مسئولیت همه مهمانان خارجی در ایران را ندارد.

ظریف: بحران سوریه، راه‌حل سیاسی دارد

وزیرامورخارجه در مورد بحث بحران سوریه گفت: مواضع ایران و اسپانیا برای حل بحران سوریه به یکدیگر نزدیک است و هر دو کشور بر راه‌حل سیاسی تأکید دارند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.