سرکنسولگری تعطیل شود مردم می‌ترسند

روز‎های قبل از سقوط مرتب این بحث میان بچه‎‎ها بود که اگر طالبان شهر را بگیرند، چنانچه آن‎‎ها کاری با ما نداشته باشند، پاکستانی‎‎ها ما را راحت نمی‎گذارند. اول به‎خاطر بلایی که بر سر دیپلمات‎های‎شان در جنگ قبلی آمده بود و شرحش رفت. دوم به سبب آن‎که ایران را مهم‎ترین حامی مخالفان طالبان می‎دانستند و در صدد بودند به نوعی تهران را ادب کنند و دلیل سوم این‎که آن‎ها به غلط یا درست احساس می‎کردند بدنه سران طالبان از تجربه ارتباط با ایران خشنود است.

هنرمندان ایرانی به زائران‌صلح پیوستند

«بهروز افخمی»، «محمدحسین جعفریان» و «ناصر فیض» به اعضای کاروان بین‌المللی «زائران صلح» پیوستند.

وقتی همه خواص خوابند

عوامی که بر امام زمان خویش شمشیر کشیدند و آن سان فجیع و وحشیانه بر او و اهل بیتش تاختند، اگر از سوی خواص خودفروخته و خاموش عصر خویش هدایت می‌شدند، شاید این جنایت رقم نمی‌خورد.

شعر، فیلم، عکس و یادداشت‌هایی به مناسبت سالگرد حمله آمریکا به افغانستان

از تصاویر شهید احمدشاه مسعود تا شهید ربانی / از روایت شعری محمدکاظم کاظمی درباره هموطنان افغانی‌ش تا خاطرات محمدحسین جعفریان درباره مستند نبرد ناتمام / از خاطرات شهدای افغانی تا خاطرات خادم ِ افغانی امام خمینی

چرا کسی به کمال خرازی کاری ندارد؟

یکی از مصاحبه‎شوندگان من علاءالدین بروجردی بود. او تأکید کرد از مدت‎‎ها قبل خطری که بچه‎‎های ما را تهدید می‎کرده، گزارش داده است. حتی سفیر و چند تن دیگر را به تهران بازگردانده اما مسئولان بالا دستی در شورای تأمین و به‎ویژه وزیر خارجه وقت – کمال خرازی- به‎شدت با این مسأله مخالفت کرده و گفته‎اند بچه‎‎ها باید در آن‎جا بمانند و آن‎‎ها هم که به ایران آمده‎اند باید برگردند به مزارشریف سرکارشان.

نیم‌نگاهی به سفر به پایتخت فراموشی

همراهی با جعفریان در این زمینه دو شرط لازم دارد. کتاب نایاب دهباشی در مورد افغانستان را بخوانیم و کتابی جامع در خصوص افغانستان به قلم جعفریان منتشر شود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.