محمدرضا آقاسی، بانگ رسای دعوت به مبارزه و مقابله با عافیت‌طلبان و اشرافیت

آقاسی طبیب دوار بطبه بود، به جمع‌های مختلف می‌رفت و غیر از خود محتوای شعر، لحن انقلابی و حماسی او تأثیر شعر را دوچندان می‌کرد، اشعار آقاسی نه‌تنها وضعیت آن روز جامعهٔ ایران را بازنمایی می‌کرد، که بسیاری از آن‌ها هنوز تازه و حرف روز است. آقاسی تلاش می‌کرد تا تکرار آرمان‌ها و دعوت به مبارزه را با مبانی اسلامی و شیعی پیوند بدهد.

کجا برویم، چه ببینیم، بخوانیم و بشنویم

هفته دوم اسفند ماه مصادف شده است با فاطمیه اول به همین مناسبت پیشنهادات ما برای اوقات آخر هفته رنگ و بوی فاطمی گرفته است.

تصاویر منتشر نشده از محمدرضا آقاسی

شاعری را تنها برای اهل‌بیت علیهم السّلام خوب می‌دانست. می‌گفت رسالت شاعر شیعه، در خدمت گرفتن زبان برای اهل‌بیت صلوات اللّه علیهم اجمعین و بیان حق است. حقی که از ابتدای ظهور اسلام بوده و تا همین روزها هم ادامه داشته است.

پدرم كربلا را در آب خلاصه نكرد

من در آن زمان می‌دیدم اشعاری که مداحان و شعرا در مورد امام حسین (ع) می‌خوانند با اشعار پدرم تفاوت دارد و آن تفاوت این بود که پدرم در اشعارش حضرت امام حسین (ع) و ۷۲ سردار ایشان را ذلیل تصویر نکرده بود. در حالی که متأسفانه خیلی از شعرا و مداحان ما اصرار دارند که بحث شهادت امام حسین (ع) و یارانش را طوری نشان دهند و تکرار کنند که امام (ع) تشنه بود…

ششمين سالگرد درگذشت شاعر بسيجي، محمدرضا آقاسي

مراسم بزرگداشت ششمين سالگرد درگذشت شاعر بسيجي، حاج محمدرضا آقاسي پنجشنبه جاري در بهشت زهراي تهران برگزار مي‌شود.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.