پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

درباره یک عنوان حاشیه‌ساز؛ حقوق بشر با بوی قرمه سبزی!

چون مرزهای فعالیت مدنی و حقوق بشری با فعالیت‌های سیاسی و تروریستی به هم ریخته، علاقمندان به انقلاب و ایران هم گاهی دچار محافظه‌کاری می‌شوند و درگیر مطالبات جدی نمی‌شوند. درصورتی که اتفاقا حقوق بشر یکی از آرمان‌های انقلاب اسلامی بوده است که از اول هم برای همان‌ها انقلاب کرده‌ایم. فصل سوم قانون اساسی یک دستاورد مهم و یکی از بخش‌های بسیار روشن تاریخ انقلاب ماست.

نسخه های تلگرام مانع رشد نرم افزارهای بومی است/ فهم غلطی از مهاجرت از پیام‌رسان‌ها داریم

محمدصالح مفتاح فعال رسانه‌های اجتماعی گفت: پوسته های تلگرام باعث می شود که رشد نرم افزارهای بومی دچار اشکال شود و به طور کلی تبعیض مثبت به نفع شرکت های خارجی مهم ترین مانع رشد فناوری بومی در کشور است.

جنگ مذهبی، دامن آل‌سعود را خواهد گرفت

در دوره جدید و به‌خصوص با کودتایی که در بین مسئولان و حکام سعودی رخ داد، تحولات شکل دیگری به خود گرفت و اگر نگاهی به مواضع عربستان داشته باشیم آن‌ها سعی دارند به جنگ مذهبی و همه‌جانبه در منطقه دست بزنند که این مسئله علاوه بر منطقه دامن‌گیر خود عربستان هم خواهد شد.

سیاست‌های مسدودسازی شکست خورده است

اگر کیفیت شبکه‌های داخلی بالا رود و نیاز مردم را برطرف کند آنگاه در طولانی مدت اعتمادسازی در بین مردم انجام می‌شود.

شکایت سپاه شیراز از «شیرازنا» به دلیل انتقاد از برگزاری جشن تولد رهبر انقلاب

مدیر مسئول سایت شیرازنا، خاطرنشان کرد: ما خود را جزئی از مجموعه ​بسیج می ​‌دانیم و از این نهاد در برابر انتقادها و توهین‌ها دفاع کرده‌ایم؛ اما انتظار داریم این نهاد در برابر انتقادها سعه صدر بیشتری از خود نشان دهد.

مردم برای فعالیت در NGOها احساس نیاز نمی‌کنند

در کشورهایی که معنی NGO به درستی جا افتاده است چون مردم با پرداخت مالیات تا حدود زیادی هزینه‌های دولت را تأمین می‌کنند لذا خود را محق می دانند تا در اموری که دولت پیش رو دارد دخالت داشته باشند. دولت هم به پشتیبانی مردم در پیشبرد برنامه های خود نیاز دارد لذا این همکاری متقابل زمینه را برای فعالیت بیشتر NGO ها فراهم می کند.

نسبت به قانون خاضع هستیم

ما این ‌مطلب‌ را ‌بدون اینکه بخواهیم از عنوان مجرمانه استفاده کنیم، منتشر کردیم تا به وظیفه‌ خود در حوزه امر به معروف و نهی از منکر عمل کرده باشیم اما متأسفانه دادستانی و قوه قضاییه که باید بر اساس اصل ۱۵۶ قانون اساسی از آزادی‌های مشروع دفاع کند، در این موضوع این کار را انجام نداد.

برای دفاع از انقلاب آزادی می‌خواهیم

مدیر سایت فیلتر شده تریبون تاکید کرد: حرف ما این است که باید حدی از آزادی‌بیان وجود داشته باشد تا بشود از انقلاب دفاع کرد و ما آزادی بیان را برای این می‌خواهیم.

اشتباه نکردیم، پس عذرخواهی نمی کنیم

مسئول سایت تریبون روند برخورد با رسانه ها و به خصوص رسانه هایی که در فضای مجازی فعالیت می کنند را «اشتباه» توصیف می کند و تاکید می کند که «ما برای عذر خواهی مراجعه نمی کنیم چون اشتباهی مرتکب نشدیم».

روند شکل گیری سایت تریبون مستضعفین

تریبون در 25 خرداد یعنی دو سه روز بعد از انتخابات متولد شد. ما جمعی از دوستان بودیم که احساس ضعف در زمینه اطلاع‌رسانی می‌کردیم. در نتیجه فعالیتی را هر چند کوچک در زمینه اطلاع رسانی راه اندازی کردیم.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.