جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

ماجرای نامه مرسی به شیمون پرز

اشتباه مرسی در صحنه سیاست داخلی آن بود که نتوانست درباره اصرار سازمان‌های امنیتی برای اعزام سفیر جدید به تل آویو مقاومت کند و این نامه را امضا کرد و در واقع در تله آنها افتاد.

احتمال صدور عفو از سوی السیسی برای مرسی

یکی از چهره‌های نزدیک به عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر اعلام کرد که احتمالا او «محمد مرسی» را که محکوم به اعدام شده از این مجازات عفو کند.

با دوستان خیانت؛ با دشمنان خباثت

سیاست خارجی ایالات متحده در دهه‌های اخیر همواره بر توجه صرف به منافع این کشور مبتنی بوده است و ساکنین کاخ سفید بار‌ها اثبات کرده‌اند که کوچک‌ترین اعتقادی به پشتیبانی از هم‌پیمانان خود در اوضاع بحرانی ندارند و از هیچ جنایتی برای تقابل با دشمنان خود نیز کوتاهی نمی‌کنند.

محمد مرسی به 20 سال زندان محکوم شد

دادگاه رسیدگی به اتهامات محمد مرسی و چهارده تن دیگر از رهبران اخوان‌المسلمین مصر در پرونده درگیری‌ها در مقابل کاخ ریاست جمهوری که امروز (سه‌شنبه) در آکادمی پلیس قاهره برگزار شد، مرسی و دوازده تن دیگر از متهمان از جمله محمد البلتاجی، اسعد الشیخ و عصام العریان را به تحمل 20 سال حبس محکوم کرد. جمال صابر و محمد عثمان، دو متهم دیگر نیز هریک به 10 سال زندان محکوم شده‌اند.

حکم مرسی روز سه شنبه صادر می‌شود

دادگاه مصر روز سه‌شنبه اولین حکم رئیس‌جمهور برکنار شده این کشور را صادر خواهد کرد و این احتمال وجود دارد که این حکم تا اعدام برسد.

دادستانی‌مصر خواستار اعدام محمدمرسی شد

دادستانی مصر در حکمی خواستار اعدام محمد مرسی رئیس جمهور برکنار شده این کشور شد.

چرایی بازگشت اخوان به سیاه‌چال‌های مصر

رهبران اخوان که تصور ایجاد حکومت اسلامی سنی را در سر می‌پروراندند با اشتباهاتی که مرتکب شدند دوباره به زندان‌های مصر بازگشتند.

آخرین نامه محمد مرسی از زندان منتشر شد

رئیس جمهور مخلوع مصر در نامه جدید خود ضمن مخالفت با هرگونه مذاکره با دولت مصر، اعلام کرد: ما هرگز کودتای رخ داده را به رسمیت نخواهیم شناخت.

واکنش مرسی به انتخابات مصر

رئیس‌جمهور برکنار شده مصر انتخابات ریاست‌جمهوری در این کشور را نمایشی مضحک توصیف کرد.

مرسی: کودتای نظامی سقوط خواهد کرد

مرسی در این پرونده به جاسوسی با گروه‌های خارجی برای ضربه زدن به کشور متهم شده است و به همراه وی 35 تن از رهبران اخوان المسلمین محاکمه می‌شوند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.