مطالبه کاربران توئیتر برای تکرار نشدن تجربه اعتماد به آمریکا

همزمان با فرارسیدن ۲۸مرداد سالروز کودتای آمریکایی، کمپینی با دو هشتگ #تراژدی_اعتماد_به_آمریکا و #unreliable_usa در توئیتر به راه افتاد که ظرف زمان اندکی به ترند اول توئیتر فارسی تبدیل شد.

حضرات لیبرال، از سرنوشت مصدق عبرت بگیرید

بازی برد برد آغاز شد. امریکایی ها خود را پناه بی پناهان وانمود کردند. مصدق در ملی کردن مصمم شد و با شهامت و غرور به پیش می‌رفت. امریکا جلوی رأی گرفتن انگلیسی‌ها ضد مصدق از شورای امنیت را گرفت و زمینه رأی دیوان لاهه به نفع مصدق را فراهم کرد. مصدق سرخوش و مست غرور این موفقیت به خیال خام خود، بازی برد برد را با امریکا به پایان رسانده است. او با قدرت طلبی و غرور، رهبران مردمی و مذهبی اش همچون کاشانی و نواب را حذف کرد و خود را یکه تاز میدان ایستادگی در مقابل انگلستان می دید. شیطان این گونه مفتون می کند و فریب می دهد.

خوش‌بینی به آمریکا، عامل زمین‌گیری دولت مصدق شد

نداشتن برنامه، عدم توجه به ظرفیت‌های داخلی و درون‌زا، نگاه به بیرون، عدم پیگیری اقتصاد مقاومتی و تاکید بر توان تولیدی داخل، عدم توجه به فساد مالی و اقتصادی و … شاه‌کلیدهایی هستند که دولت‌ها در مسیر پیشرفت زمین‌گیر می‌کنند. تحریم دولت را زمین نمی‌زند، اما بی‌برنامگی چرا!

نقش شهید نواب صفوی در ملی شدن نفت

رزم آرا یکی از پدیده های نظامی زمان خودش بود که هوش سرشار و پر کاری او در اسناد قابل اثبات است و برای همین است که هم روس ها و هم آمریکایی ها و هم انگلیسی بر سر انتخاب او برای نخست وزیری تفاهم داشتند.

حذف نظام دادسرایی اشتباه بود

معاون سازمان قضایی نیروهای مسلح با بیان اینکه با تصویب و اجرای قانون آیین دادرسی کیفری جدید نظام قضایی ما به وضعیت پیشین، باز می گردد، گفت: ضرورت تدوین این قانون خلائی بود که با تغییر در نظام دادسرایی ایجاد شده بود.

صنعت ملی نفت ایران ۶۴ ساله شد

امروز ۲۹ اسفند ماه، شصت و چهار سال از سالروز ملی شدن صنعت نفت ایران می گذرد و در طول بیش از ۶ دهه از مدیریت ملی صنعت نفت و گاز کشور، این لوکوموتیو توسعه اقتصاد و صنعتی کشور با وجود اعمال سخت ترین تحریم‌ها متوقف نشده است.

آموزه‌های دینی عامل‌اصلی کاهش جرایم است

معاون قضایی و حقوقی سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: آموزه‌های دینی و اسلامی و نیز اخلاق مداری عوامل اصلی کاهش جرایم است.

کتاب یک انگلیسی درباره دکتر مصدق در ایران

«میهن‌پرست ایرانی» عنوان کتابی از یک نویسنده انگلیسی درباره دکتر محمد مصدق است که اخیرا مجوز انتشار گرفته و تا مهرماه منتشر می‌شود.

استرداد شروعی برای سینمای تاریخ ایران معاصر

استرداد که در ژانر تاریخی و امنیتی می‌گنجد، شاید فیلمی عالی و حرفه ای نباشد، ‌اما قطعاْ شروع خوبی برای برای پرداختن سینمای ایران به موضوعات تاریخ ایران معاصر است، که جسارت و خط شکنی آن حتی اگر به تعبیر بعضی سفارشی و با هزینه‌های بالا باشد، کار مهمی است.​

مقایسه ظریف با مصدق

برخی روشنفکران که باید دغدغه بیان حقیقت و پیگیری آن را داشته باشند، در ورطه رویکردهای پوپولیستی افتادند. این گروه از روشنفکران از یاد بردند که محمد جواد ظریف، فقط یک مجری و کارگزار خوب و مسلط و کاربلد در حکومت برای تعقیب چشم‌انداز ترسیم شده است.