جشنواره شهید غنی‌پور و اولین تغییر مسیر

در این دوره نویسندگانی که قریب به اتفاق انقلابی بودند و آثارشان قوی و محکم بود، هدیه گرفتند اما این جشنواره با جشنواره‌های قبل کمی فرق داشت. مثل قبلی‌ها نبود. از بعضی انتخاب‌ها اینطور به نظر می‌آمد و اولین نقطه تغییر مسیر جشنواره همین جاست.

راز ماندگاری جشنواره ادبی شهید غنی‌پور‎

پاکدستی در کنار صادق بودن با ادبیات و انقلاب اسلامی آرمان های شکل دهنده آنها و مخاطبان، گوهر کمیابی است که سالهاست در جشنواره ادبی شهید غنی پور می درخشد.

جایزه‌ای که برای دریافتش باید کفش‌ها را از پا درآورد

فردی پس از انقلاب رسالت خود را تربیت نویسندگان در تراز انقلاب اسلامی قرار داد. او نه خسته شد و نه کوتاه آمد. انگیزه مقدس و بزرگی داشت و تنها فنون قصه‌نویسی را به ما نیاموخت. او به ما یاد داد که یکدیگر را تحمل کنیم نسبت به آراء احساسات و یادداشت‌های یکدیگر منصفانه نقد و نظر کنیم. یادمان داد که می‌توان با تلاش‌های بسیار کارهای قابل اعتنایی کرد و تجربیات ناب زندگی را در همین جلسات قصه‌نویسی یافت. از این بابت الگوی مسجد جوادالائمه قابل تسری است.

انتشار دهمین کتاب«حبیب» با یاد فردی

دبیر سیزدهمین دوره جشنواره ادبی شهید حبیب‌ غنی‌‌پور با بیان اینکه امسال نخسیتن‌باری است که این جشنواره بدون حضور زنده‌یاد فردی برگزار می‌شود، از انتشار کتاب این دوره جشنواره با محوریت وی خبر داد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.