رد پای تفکر دولتمرد قاجاری؛ از نفت تا اورانیوم

در همه‌ی حق امتیازهایی که به کشورهای غربی داده شده، پای یکی از روشنفکران ایرانی به عنوان «دلال» یا «امضاکننده» در میان است! برای مثال، انعقاد قرارداد ننگین «گلستان» و «ترکمانچای» توسط میرزا ابوالحسن‌خان ایلچی، اعطای قرارداد رویتر توسط میرزا حسین‌خان سپهسالار و میرزا ملکم‌خان، تجزیه‌ی هرات از ایران توسط یک هیأت ایرانی به ریاست فرخ‌خان امین‌الدوله غفاری، واگذاری امتیاز لاتاری به‌وسیله‌ی میرزا ملکم‌خان، واگذاری امتیاز رژی توسط میرزا علی‌اصغرخان امین‌السلطان

ششمین شماره نشریه«رمز عبور»منتشر شد

ششمین شماره نشریه «رمز عبور» شامل موضوعاتی در حوزه سیاست خارجی جمهوری اسلامی، مذاکره با آمریکا و گفت‌وگوهای 1+5 در 128 صفحه منتشر شد.

چرا عکس نوه رهبرى از خبرگزارى‌ها حذف شد؟

فرزندان ره بر اما نه تنها در طول اين 25 سال (و يا بهتر بگوييم 35 سال پس از انقلاب) وارد هيچگونه فعاليت اقتصادى نشدند بلکه حتى از حضور در مجامع عمومى و کذا رسانه اى شدن هم پرهيز داشته اند. براى همين هم هست که اگر جستجويى در همين دنياى مجازى کنيم، به جز چند تصوير محدود چيز ديگرى از آنها يافت نمى شود.

گذار از جامعه‌ انقلابی به جامعه‌ مصرفی

شکاف طبقاتی و اجتماعی در دهه‌ی نخستین انقلاب بسیار کم بود و افراد سعی می‌کردند «عدالت»، «ایثار» و «گذشت» را سرلوحه‌ی اعمال خود قرار دهند و بر همین مبنا با سایر افراد جامعه رفتار کنند. شروع جنگ تحمیلی علیه انقلاب نوپای ایران موجب ایجاد هم‌بستگی و انسجام بیشتر اجتماعی شد و کماکان قناعت، ساده‌زیستی و ایثار در جامعه‌ی انقلابی ایران نمود عینی‌تری یافت.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.