قهر سریع‌القلم از مرکز بررسی‌های استراتژیک

انتشار تصاویری از محمود سریع القلم در حالتی که کروات دارد و به عنوان مشاور رئیس جمهور در اجلاس داووس شرکت کرده بود باعث ایجاد این اختلافات و تنش ها شد.

آشنا: سریع‌القلم مشاور رئیس‌جمهور نیست

از آنجا که بارها به صورت شفاهی و کتبی به آن سازمان محترم تذکر داده شده است انتصابات ریاست محترم جمهوری صرفا از طریق سایت رسمی دفتر ریاست جمهوری اعلام می شود، اصرار بر خلق مشاور و سپس همراه کردن وی با هیات همراه رییس جمهور در داووس و در نهایت نقد پوشش ایشان را نمی توان اشتباهی عادی تلقی کرد.

دولت اعتدال در چنگال منتقدین بی‌سواد و افراطی

چرا دولت مدعی صداقت و اعتدال با برداشتن هر قدمی خواهان همصدا شدن منتقدین و موافقین افعال دولت است و هرگونه انتقادی را دشمنی با حرکات دولت فرض کرده و منتقدین را افرادی خاص می‌داند؟

سریع القلم در بوته آزمون شاخص‌های علم‌سنجی

دکتر سریع القلم در امتداد رویه‎ای که در سال‎های اخیر در پیش گرفته است، در جدیدترین سخنرانی خود با تحقیر ایرانیان، تفکر کسانی که با انگلیسی آشنا نیستند را غیرمنطقی خوانده، اما با وجود آشنائی نسبی با زبان انگلیسی، جایگاه علمی «دکتر» در بوته آزمون شاخص‌های علم‌سنجی چگونه است؟

کاریکاتور: یکی بر سر شاخ بن می‌برید!

سریع القلم: زبان فارسی زبان منطق نیست. رسانه ملی باید نیمی از برنامه های خود را به زبان انگلیسی پخش کند تا فرهنگ جامعه بالا برود.

تاکسیرانان سال 88و92 به چه کسی رای‌دادند؟

رانندگان تاکسی بخشی از بدنه اجتماعی هستند که بدلیل ارتباطات «متقابل» ، «مستمر» و «بدون تکلف» با مردم معمولاً برآوردهای دقیقی از مسائل اجتماعی دارند. بر این اساس این صنف در حوادث سیاسی اجتماعی مهم (نظیر انتخابات ) مورد رجوع پژوهشگران، مراکز علمی و حتی برخی نهادهای امنیتی هستند.

اعتراض رانندگان تاکسی به اظهارات سریع‌القلم

ما رانندگان تاکسی روز 24 خرداد 92 با هزار آرزو و امید پای صندوق‌های رأی آمدیم تا به کسی رأی بدهیم که در کنار حفظ استقلال و آزادی و اسلامیت کشور، وضعیت معیشتی ما را بهبود ببخشد و مشکلاتمان را حل کند. اما امروز می‌بینیم نه تنها مشکلات ما حل نشده، بلکه شاهد توهین و تحقیر از سوی اطرافیان جنابعالی هم هستیم

آقای سریع القلم! تحقیر ملت ایران را تمام کنید

تربیت عقلی در خانواده و مدرسه بسیاری ضعیف است. در نتیجه ما احساسی، غریزی و پوپولیستی تربیت می‌شویم. صدا و سیمای ما هم متاسفانه به این جریان کمک می‌کند. از یک لبوفروش یا راننده تاکسی که تمام روز را سرگرم حل مشکلات معیشتی‌اش است، درباره جریان هسته‌ای نظرخواهی می‌کند. بنابراین صدا و سیما اصالتا یک نهاد پوپولیستی است و به جلوگیری از رشد عقلی و استدلالی جامعه کمک می‌کند.

طنز: بعد از یک و نیم قرن به اعتدال رسیدیم

از آدم بی‌سوادی پرسیدند کجا مشغولی؟ گفت؛ در شرکت کامپیوتری و شبکه اینترنتی «اَپل» کار می‌کنم! گفتند، تو که سواد معمولی نداری چطور آنجا استخدام شده‌ای؟! و یارو گفت؛ کار من نیازی به سواد ندارد، من فقط سیب‌ها را گاز می‌زنم!

طنز: زد و خورد / اگر احمدی‌نژاد این را گفته بود…

زد و خورد بخش تازه ای در تریبون مستضعفین است که در آن قصد داریم در قالب طنز به اخبار بنگریم.