انقلاب به‌روایت شاگرد جلال

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، «… خمینی چه کرده خدا؟ لباسی که ۵۰ سال منفور بوده و هر که تنش بوده یا مسجد بوده یا سر قبر آقا بوده یا روضه می‌خوانده و تو وقتی توی فرودگاه می‌دیدی که چطور قرآن را بالا گرفته و سر عمامه پیچیده را تا کمر خم می‌کرده تا شاه از زیرش […]

جلال گفت خمینی جگر دارد این هوا!

یک روز با بچه‌ها ایستاده بودیم، دیدیم با یک ماشین آریا یا شاهین که همان رامبلر امریکائی بود، آمد ما سر خیابان دربند بودیم. نیش ترمز زد و گفت: «بچه‌ها بیائید بالا.» ما همیشه گریه‌اش می‌انداختیم. گفتم: «به به! ماشین امریکائی که خریدی، سیگار وینیستون هم که می‌کشی، غرب‌زدگی هم که می‌نویسی. بیا پائین ببینیم!»

ویژه‌نامه هفتمین جایزه ادبی جلال منتشر شد

ویژه نامه هفتمین جایزه ادبی جلال آل احمد با خرده روایت‌هایی از مرحوم گلابدره‌ای منتشر شد.

لحظه‌های انقلاب گلابدره‌ای فیلمنامه شد

علی وزیریان با اشاره به اتمام نگارش فیلمنامه «تنفس صبح» که اقتباسی از کتاب «لحظه‌های انقلاب» زنده‌یاد محمود گلابدره‌ای‌ است عنوان کرد در صورتی فیلم کلید می‌خورد که تهیه‌کننده مناسبی برای تولید اثر اعلام آمادگی کند.

جلیلی: باید نهضت خاطره‌نویسی راه بیندازیم

یکی از دلایل اینکه ادبیات انقلاب اسلامی آنگونه که باید شکل نگرفته، این است که ما با مخاطبانی در کشورمان روبرو هستیم که تجربه اش، تجربه ای دراماتیک است. ادبیات انقلاب اسلامی باید به واقعیت انقلاب نزدیک شود؛ اگر ما در گام اول یعنی روایت به واقعیت دست یابیم، قطعا در گام های بعدی در حوزه ادبیات نیز موفق خواهیم بود

روح «مرد» فروشی نیست

قصه محمود، قصه مردی است که روحش را نفروخت تا مهمان جشنواره­‌ها و جشن­ نامه­‌ها باشد؛ حتی وقتی به هر دلیل ۱۰ سال در به در ینگه دنیا بود. محمود مثل نثرش، در این آخرین کتاب­‌ها شکسته و ویران شده. اما امپراتوری­‌ها هم وقتی ویران می‌­شوند، باز هم ویرانه یک امپراتوری بزرگند.

نويسنده مُرد تا كتابش از غربت دربيايد

حالا نزديك شش ماه بعد از مرگ و از غربت درآمدن گلابدره‌اي كتاب ناب او هم از غربت درآمد. ديروز مراسم رونمايي از چاپ جديد «لحظه‌هاي انقلاب» در بنياد ادبيات داستاني برگزار شد تا اين روايت دست اول از انقلاب در دسترش كتاب‌خوان‌ها قرار گيرد.

رونمایی از کتب گلابدره‌ای و قیصری

مدیر عامل بنیاد ادبیات داستانی گفت: رونمایی از کتاب «سه کاهن» مجید قیصری با موضوع پیامبر اعظم و «لحظه‌های انقلاب» زنده‌یاد گلابدره‌ای همزمان با هفته کتاب انجام می‌شود.

علی‌خلیلی: ادعاهادرموردگلابدره‌ای کذب است

علی خلیلی وارث مرحوم سیدمحمود گلابدره‌ای با کذب خواندن ادعاهای ماهنامه تجربه درباره وضیعت زندگی این نویسنده از در دست انتشار بودن سه اثر از وی خبر داد و گفت: اسامی این آثار برای دوری از جوسازی تا زمان انتشار اعلام نمی‌شود.

نامه درخواست گلابدره‌ای از وزیر مسکن برای کمک مالی +عکس

محمود گلابدره‌ای در نامه‌ای که سال ۸۶ به سعیدی‌کیا، وزیر وقت مسکن و شهرسازی می‌نویسد، ضمن تقاضای مسکن برای خود، درآمد ماهیانه‌اش را فقط ۹۰ هزار تومان اعلام می‌کند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.