خط سازش؛ مقاومت در برابر مقاومت

در برابر محور مقاومت، خط دیگری به وجود آمده که بیشتر متکی بر سازش است. از نظر این خط، هزینه های مبارزه با استکبار جهانی بالاست؛ بنابراین باید با آن مدارا و تساهل کرد.

به آقابگویید:شما جان اهالی کربلا را خریدید

آیت‌الله مرتضی قزوینی از علمای کربلا گفت: تشکر شیعیان عراق و اهالی کربلا را به حضرت آقا برسانید و به ایشان بگویید که شما میلیون‌ها جان را در عراق و کربلا خریدید.‌

حلقه‌ایران و محورمقاومت؛سلطان دریای‌سرخ

یک نشریه آمریکایی طی تحلیلی نوشت: ایران و محور مقاومت سلطان جدید دریای مدیترانه و خلیج عدن هستند و حلقه تهران، دمشق، جنوب بیروت، بغداد و صنعا خاورمیانه را به طور جدیدی ترسیم کرده‌اند.

مسئله ی اصلی جهان اسلام

هدف‌گذاری مسئله ی فلسطین و ایجاد موج مقاومت در برابر صهیونیست کامل‌کننده‌ی اساسی موضوع اساسی جریان اسلام خواهد بود و راهکاری است که می‌تواند موانع، مشکلات و معضلات چند سال اخیر جهان اسلام را مرتفع سازد. لذا اهتمام بزرگان، علما و اندیشمندان جهان اسلام به مسئله ی وحدت و سوق دهی آنان به سمت مبارزه با صهیونیست و استکبار تنها راه بیرون رفت جریان تکفیر از دامن اسلام است که می‌تواند کارایی داشته باشد.

ایران و مقاومت یک قطب قدرت در نظم آینده جهان

فواد ایزدی با اشاره به افول قدرت آمریکا و با تاکید بر لزوم فهم درست از تحولات جهانی تاکید کرد: اگر در زمانی که خود آمریکا اعتراف می‌کند که کدخدا نیست، تفکر ما این باشد که امریکا را کدخدا بدانیم، کشور را دچار مشکل می‌کنیم.

مقاومت، تیغ‌ماهی جریان‌صهیونیستی–ارتجاعی

با شکل گیری و بازسازی دوباره جریان مقاومت پس از حوادث سوریه، محبوبیت دیگری پیدا نمود . محبوبیتی که در انتخابات ریاست جمهوری اخیر سوریه مشاهده گردید و پیامی را به مترجعین منطقه فرستاد که سخت پشیمان کننده بود .

انتقاضه جدید فلسطین یا تشدید اختلاف در منطقه

توجه لبنان به سوریه و تشکیل دولت جدید، درگیری عراق با داعش و همچنین تمرکز جمهوری اسلامی به مذاکرات هسته‌ای بیست روزه با کشورهای غربی، نشان از انتخاب عاقلانه صهیونیست برای شکست آشتی ملی، قدرت حماس، سرپوش بر مشکلات اجتماعی و اقتصادی خود، ادامه شهرک‌سازی‌ها و رسیدن به نقطه غیر بازگشت فلسطینی‌سازی کرانه باختری و شمال فلسطین و هم‌چنین کمرنگ شدن نقش خط مقاومت در فلسطین است.

اهداف عربستان سعودی از جنگ علیه سوریه

ورود علنی ایران و حزب الله به جنگ احتمالی دمشق، به دلیل قرارگرفتن یک طیف شیعی در کنار حاکمیت اقلیت علوی در دمشق به القای این تنش مذهبی کمک شایانی خواهد کرد و تضعیف یا سقوط دمشق بزرگ‌ترین شکست دیپلماسی و قدرت سیاسی برای حکومت‌های ایران و عراق در ۳۰ سال گذشته خواهد بود.

حمله آمریکا به سوریه جنگی واقعی و تمام عیار یا نبردی رسانه‌ای و تبلیغاتی

کارکرد استراتژیک این قبیل تهدیدات را می‌توان در تخریب هویت و مقاومت ملی مردم سوریه دانست که در طول حدود دو سال گذشته و پس از شکل‌گیری موج گسترده فتنه وهابی ـ صهیونیستی در سوریه، به‌عنوان نقطه اتکاء دولت به شمار رفته است و به‌جرأت می‌توان گفت که این قبیل جنگ‌های رسانه‌ای، با هدف ارعاب مردم مقاوم سوریه و هراسان ساختن آنان از تبعات انسانی و مادی جنگ احتمالی و در نتیجه، کاهش میزان حمایت مردمی از دولت بشار صورت می‌گیرد

قانون مقابله با اسرائیل

قانون برخورد با این جماعت همین است: چیزی را پس نمی‌دهند، مگر اینكه به‌زور از آنها بگیرند. ما خوب می‌دانیم كه این عده در گذشته چه رفتاری با رسول خدا صلی‌الله‌علیه‌وآله‌ كردند. چند معاهده و پیمان میان پیامبر و بنی‌قینقاع و… برقرار بود؟ آنها همواره از در توطئه و نیرنگ و پیمان‌شكنی وارد می‌شدند تا اینكه پیامبر با قدرت الهی آنها را بیرون كرد. اكنون هم بیرون نمی‌روند، مگر با لشكریان الهی و مبارزه ما؛ ان‌شاءالله.