مسئولان و توده مردم مراقب محیط زیست نیستند و درد محیط زیست ندارند.

چهره ماندگار فلسفه ایران گفت: مشکل امروز ما این است که امروزی نشده‌ایم، مسئولان و توده مردم مراقب محیط زیست نیستند و درد محیط زیست ندارند.

گیاهان کوهستانی با طمع انسان ها به خطر افتاده اند

از دیرباز هرسال با فرارسیدن بهار مردم به سراغ گونه‌های گیاهی موجود در طبیعت می‌روند اما اکنون برداشت بی‌رویه بسیاری از این گیاهان را بر لبه انقراض کشانده است.

مهم‌ترین رود‌های ایران برای دولت‌ها بی‌ارزش است

چند روز پیش یکی از آن کشتی‌های لایروب هلندی را در اروند دیدم که متاسفانه نشان می‌داد با گذشت بیش از یک دهه از این جریان،‌ تنها بهمنشیر لایروبی شده و کارون و اروند همچنان چشم‌انتظار دیدن لایروب‌ها در خود هستند. چنین وضعی ناشی از بی‌تفاوتی نسبت به این مساله جدی در استان خوزستان است.»

روش‌های جایگزین قطع درختان شهر

مدتهاست که قطع درختان بویژه در شهرها چالشی جدی میان حامیان محیط زیست و مسئولین شهری به وجود آورده است. درختانی که وجودشان لازم است اما جائی قرار گرفته اند که پروژه های شهری را دچار اختلال می کنند.

ایرانگردی آتش؛ چرا کسی استعفا نمی‌دهد؟

هنوز دود از کله «چنگری» بلند است، صدای هوار کشماهور می‌آید و دامن زاگرس بوی کبک سوخته می‌دهد؛ ولی هنوز هیچ مسئولی حرف نمی‌زند و خبری از عذرخواهی واستعفا نیست، حتی کسی داغ بلوطستان راتسلیت نمی‌گوید.

ماجرای پارک ۷ هزار متری که برج شد

برج بتنی که قرار است ارتفاع آن تا ۴۰ متر برسد درست در جایی بنا شده است که تا همین چند سال پیش یکی از ریه های تنفسی پایتخت بود.

هوای تهران ناسالم برای گروه‌های حساس

معاون پایش و نظارت محیط زیست استان تهران کیفیت هوای تهران را برای گروه‌های حساس، ناسالم اعلام کرد.

هوای امروز پایتخت سالم است

معاون پایش و نظارت محیط زیست استان تهران کیفیت هوای امروز تهران را مشابه روز گذشته و در شرایط سالم اعلام کرد.

برخی بلایای طبیعی به خاطر اعمال ما است

نباید امر‌ به معروف و نهی از منکر را تنها در چند حکم الهی خلاصه کرد زیرا معروف یعنی همه شایسته ها و منکر یعنی همه زشتی‌ها و بنابراین کسی که آب، هوا و خاک را آلوده می‌کند، امر منکر انجام می‌دهد و نهی از منکر یکی از مواردش در حفظ محیط زیست است.

واکاوی پدیده سگ کشی در «پنجره»

هفته‌نامه پنجره در شماره ۲۳۴ خود، در پرونده‌های ویژه‌ای به بررسی ابعاد تجاوز عربستان سعودی به یمن، اظهارات معاون اول رئیس‌جمهور در نشست حزب کارگزاران سازندگی در مورد انتخابات مجلس دهم، وقایع اخیر مرتبط با سگ‌کشی در شیراز و اندیشه سیاسی شیخ شهید پرداخته است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.