مخالفان «معتدل» سوریه را بیشتر بشناسید

بخش اصلی «جیش المهاجرین و الانصار» را حدود هزار نفر چچنی تشکیل می‌دهند که از جبهة النصرة جدا شدند ولی حاضر نشدند به داعش نیز بپیوندند. در رأس این گروه، «صلاح‌الدین الشیشانی» [چچنی] قرار دارد.

قدردانی رهبر مخالفان سوریه از نتانیاهو

کانال ۲ تلویزیون اسرائیل اخیرا تصاویری از یک بیمارستان صحرایی مخفی رژیم اسرائیل در بلندی‌های اشغالی جولان پخش کرد که بیش از ۷۰۰ سوری از جمله تعدادی از شورشیان در ماه‌های اخیر در آن مداوا شده‌اند.

مخالفان سوریه: در ژنو 2 شرکت می‌کنیم

ائتلاف مخالفان سوریه صبح امروز (دوشنبه) موافقت خود را برای مشارکت در نشست «ژنو 2» اعلام کرد.

احتمال فروپاشی ائتلاف مخالفان سوریه

همزمان با درگیری‌های گسترده مخالفان مسلح با یکدیگر در اطراف حلب، اختلافات سیاسی نیز در ائتلاف معارضان سوری به اوج خود رسیده است.

گزارش سازمان ملل از جنایات مخالفان سوری

بازرسان حقوق بشر سازمان ملل متحد در گزارش خود از دست زدن مخالفان نظام سوريه به جناياتي مانند كشتار غيرنظاميان در شمال اين كشور خبر دادند.

احمد طعمة نخست وزیر مخالفان سوریه شد

ائتلاف مخالفان سوریه احمد طعمة را به عنوان نخست وزیر دولت موقت برای اداره مناطق اشغال شده از سوی مخالفان مسلح، تعیین کرد.

جدیدترین شواهد استفاده شورشیان از سلاح شیمیایی

در شرایطی که گزارش کمیته تحقیق سازمان ملل درباره استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه هنوز به طور رسمی منتشر نشده، شواهد و مدارک میدانی به طور روزافزونی بر استفاده مخالفان از این سلاح ها دلالت دارد. در تازه ترین مورد، دادگاهی در ترکیه مجموع شواهدی را درباره استفاده مخالفان از این سلاح ها منتشر کرده است.

بهانه مخالفان سوریه برای لغو ژنو۲

در حالی که مخالفان سوریه اعلام کردند که پس از حمله شیمیایی به ریف دمشق برگزاری نشست ژنو 2 دیگر مطرح نیست، چین خواهان برگزاری هرچه سریعتر این نشست شد.

کمک ۱۵میلیون دلاری اوباما به مخالفان سوری

دولت آمریکا در تلاش است تا ۱۵ میلیون دلار برای کمک به قلمروهای تحت کنترل مخالفان سوریه تخصیص دهد.

بازگشت جداشدگان از نظام سوریه به سوی دولت

تعداد زیادی از جداشدگان از نظام سوریه، با ابراز پشیمانی و سرخوردگی از کرده خود، پیشنهاد عفو نظام سوریه را امضا کرده‌اند. خانواده‌های جداشدگان نیز در حال برگشتن به مناطق تحت سلطه دولت سوریه هستند و این مناطق را ایمن‌تر از دیگر مناطق سوریه می دانند.