بازی سازش سیاسی به بازی سازش فرهنگی رسید!

چند روزی است که فیلمی از رقص دانش آموزان یک مدرسه به مناسبت شب یلدا در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود اما کسی نیست که از متولیان آموزش و پرورش سئوال کند که با نجابت و معصومیت دانش آموزان ایرانی چکار دارند می کنند و آیا اینها نتیجه اجرای سند آموزشی ۲۰۳۰ بصورت مخفی در ایران نیست؟

100 مدرسه در کشور 1 دانش‌آموز دارند

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس از وجود 100 مدرسه تنها با یک دانش‌آموز در کشور خبرداد.

چرا صدای زنگ قرآن مدارس شنیده نمی‌شود؟

مؤلف کتاب‌های آموزش قرآن با بیان اینکه چرا صدای زنگ قرآن مدارس شنیده نمی‌شود، گفت: با وجود اینکه در آموزش و پرورش هزینه‌های زیادی به نام قرآن برای برنامه‌های قرآنی می‌شود، اما این هزینه‌ها کمکی به ارتقای اهداف برنامه درسی نمی‌کند.

دنیا مدرسه است یا مزرعه؟

اگرکسی می خواهد دانشمند شود، دنیا برای او به مثابه مدرسه است واگر انسانی می خواهد سعادتمند شود، دنیا برای او مزرعه است،ولی اگر می خواهد به هر دو برسد،باید مزرعه و مدرسه بودن را، در کناریکدیگر ببیند

کاریکاتور: پول زور

به بهانه ممنوعیت اخذ وجه نقدی و نصب دستگاه های کارتخوان در مدارس!

شیر مدارس، در انتظار اعتبار

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران: برای ادامه توزیع شیر در مدارس در سال جدید ۱۱ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که تا کنون اختصاص نیافته است.

عکس: مدرسه‌ای با ۳ دانش‌آموز

مدرسه ابتدایی روستای پایتخت در بخش گِلال استان کهکیلویه و بویر احمد فقط سه دانش آموز دارد.

کاریکاتور: یار دبستانی این روز ها

قطعاً یکی از برنامه‌هایی که مدارس برای دانش آموزان در نظر می‌گیرند برنامه‌ریزی تحصیلی، فرهنگی، اجتماعی و اخلاقی است.

علائم مدرسه‌هراسی رابشناسید

یک روانپزشک معتقد است، مدرسه‌هراسی با سرگیجه، کاهش اشتها، دل‌دردهای نسبتاً شدید و لرزش نشان داده می‌شود و این رفتار که در تک‌فرزندها بیشتر است، از نگرانی کودک نسبت به جدایی از مادر و ترس از فضای مدرسه نشأت می‌گیرد.