یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

نشست«صدور فرهنگی انقلاب اسلامی»برگزار می‌شود

نشست «صدور فرهنگی انقلاب اسلامی» با نگاه ویژه به آراء و اندیشه شهیدان صدر و مطهری در مدرسه عالی شهید مطهری برگزار می‌شود.

خیابان‌های شهر گواه شاگردی تهرانی‌ها

حالا وقت خداحافظی است. برادر بزرگ آیت‌الله مجتبی تهرانی بالای سر استاد ایستاده است و با او خداحافظی می‌کند. مردم غرق در ماتم‌اند … ماتم از دست دادن استاد یا از دست دادن سعادت؟ تلقین را حجت‌الاسلام سبط برادر همسر حاج آقا می‌خواند. حالا دیگر خاک چهره استاد را در قاب خود گرفته است. بندهای کفن باز می‌شود. سنگ لحد را می‌چینند. استاد در جوار شیخ عبدالکریم حق‌شناس و پدربزرگشان که در دوران مشروطه شهید شده است، آرام می‌گیرند.

تشییع پیکر آیت الله مجتبی تهرانی همزمان با اربعین حسینی

این شاگرد امام خمینی(ره) ساعت یک بامداد امروز در بیمارستان درگذشت.

از آرمان «مدرسه‌ عالی» تا واپس‌گرایی ذیل عنوان «دانشگاه»

آن‌چه که از معنای وحدت حوزه و دانشگاه، از ادبیات رهبران و نظریه پردازان جمهوری اسلامی بر می‌آید، توجه به وحدت در سوگیری و جهت است که معنایی وسیع و گسترده است. این ادبیات با نگاه‌هایی وسیع‌تر و عمیق‌تر شده است. چنان که نظام ِ آموزشی تمدن اسلامی را متفاوت از نظام آموزشی تمدن غرب پنداشته‌اند. هرچه، به نظر مفهوم ِ مشترکی وجود دارند که بسیاری بر آن توافق دارند و آن این است که نظام آموزشی تمدن اسلامی با دو نمونه‌ای که هم‌اکنون در ایران رایج است، یعنی حوزه و دانشگاه، متفاوت خواهد بود.

تغيير نام مدرسه شهيد مطهری ابلاغ شد

به منظور حفظ اثر ميراثي و سابقه تاريخي مدرسه عالي شهيد مطهري، مسجد و محل كنوني اين مدرسه كماكان با نام مدرسه عالي و در چارچوب وقف‌نامه مورد استفاده قرار خواهدگرفت. به گزارش فارس، محمود احمدي‌نژاد تغيير نام مدرسه عالي شهيد مطهري به دانشگاه را رسماً ابلاغ كرد.

مدرسه عالی یک شَبه دانشگاه شد! بازگشت به آرمان‌های پيش از انقلاب

سی و یک سال از انقلاب می گذرد و آرمان «وحدت حوزه و دانشگاه» با یک مصوبه ناگهانی به تفکیک آن‌ها از یکدیگر ارتقاء می‌یابد و صدای ارتقاء آن گوش خبرهای صدا و سیما را کر می‌کند. رسانه‌ای ملی‌ای که هنوز هیچ خبری از حرف‌های مخالفان را پخش نکرده است و از روال کار نیز بر می‌آید که پخش نیز نخواهد کرد؛ متاسفانه!

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.