چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

عکسی که یک نظام را ناامید کرد

پس از تایید خبر از سوی امام، دولت دستور شناسایی همافران را صادر کرد و مردم را وادار می‌کرد در خیابان کارت شناسایی ارائه کنند. اینجا بود که اهمیت عکس حسین پرتوی بیش از پیش مشخص شد. زاویه‌ای که این عکاس برای گرفتن عکس انتخاب کرده بود، از هوش عکاس برای گرفتن چنین عکسی در چنین شرایطی حکایت می‌کرد.

در این عکس، امام خمینی در مرکز قرار گرفته و چهره هیچ‌ یک از همافران دیده نمی‌شود و احترام نظامی و بیعت آن‌ها که مهم‌ترین جنبه این دیدار بود به زیبایی به تصویر کشیده شده است.

مرحوم محدث معلمی در خط امام و انقلاب بود

حسین مظفر وزیر اسبق آموزش و پرورش با اشاره به رابطه نزدیک و دوستانه مرحوم محدث با مقام معظم رهبری نگاه ایشان به بحث ولایت را سرچشمه گرفته از مفاهیم قرآن و معیار کارهای ایشان را هم تبعیت از ولایت دانست.

شایعه حمله به مدرسه علوی

ما گروه محافظان امام را با همکاری شهید بروجردی تشکیل داده بودیم، آنها را به مدرسه ی علوی منتقل کردیم و در طبقه ی سوم مدرسه ساکن کردیم. آنها در آنجا به کارای حفاظتی خودشان مشغول بودند. ما یک دستگاه بیسیم هم داشتیم که در دست آنها بود و با آن دستگاه، مکالمات بی سیم های ساواک را می شنیدیم تا اگر قصد حمله به مدرسه ی علوی را داشته باشد، ما آگاه شویم و اقدام کنیم.

گفت‌وگویی ناتمام پیرامون انجمن حجتیه و مدرسه علوی

گزارش تریبون مستضعفین از مستند پوستین وارونه که در نقد عملکرد و نگاه فرهنگی و دینی انجمن حجتیه و مدرسه علوی ساخته شده است، بستری شد برای گفت‌وگوی ناتمامی بین حجة‌الاسلام اکبری آهنگر راوی مستند و منتقد انجمن حجتیه و دکتر نادر فضلی از مدرسان مدرسه علوی و اساتید و مؤلفین به‌نام انجمن حجتیه.

آیا شهید چمران از مؤسس انجمن حجتیه تقدیر کرده است؟

جناب آقای دکتر نادر فضلی که از 15 سالگی عضو انجمن بوده، سی سال نیز سابقه ی تدریس در علوی داشته، هم اکنون نیز از اساتید و فعاّلین انجمن حجّتیّه است و همچنین از نزدیک با شهید ابراهیمی مجد و خانواده اش آشنایی داشته و دارد، چگونه ممکن است که از ماجرای این وصیت نامه بی‌اطلاع باشد!؟… پس چگونه به خود اجازه می دهد که این ادعا را مطرح نموده و به شهید چمران تهمت تمجید از آقای حلبی بزند!

دعوت از اساتید انجمن حجتیه برای گفت‌وگوی مکتوب

رضا اکبری آهنگر، طلبه‌ی راوی مستند پوستین وارونه که در نقد انجمن حجتیه و مدرسه علوی ساخته شده است از دکتر نادر فضلی دعوت به گفت‌وگو کرد و نوشت: حال که فرصتی پیش آمده و شما نیز شجاعانه پا به عرصه ی دفاع از انجمن گذاشته اید… شاید با بحثی مستند و منطقی، به اتّفاق خطّ بطلانی بکشیم بر گوشه ای از این درد که «سی سال است که صدها صفحه در روزنامه ها و سایت های حتی به ظاهر مذهبی، ده ها تهمت ناروا به انجمن و انجمنی زده اند و می زنند.»

مستندی از دردسرهای دین‌داری بی‌دردسر مدرسه علوی و انجمن حجتیه

«پوستین وارونه» به کارگردانی «محمدمهدی خالقی» با ریتمی جذاب و پرکشش ما را با نیروهای قدیمی مدرسه‌ی علوی، هم‌نشینان پیش از انقلاب انجمن حجتیه و انقلابیون و فعالان فرهنگی و دینی همراه می‌کند تا داستان تلخ دین‌داری بی‌دردسر گروهی را ببینیم و بشنویم که دردسرهای زیادی برای انقلاب و نظام انقلابی داشتند ودارند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.