برگزاری اولین جشنواره تجربیات تشکل‌های دانشجویی کشور

اولین جشنواره تجربیات تشکل‌های دانشجویی کشور با شعار “مدیریت‌دانش و تشکیلات موفق” بهمن سال‌جاری برگزار می‌شود.

پست‌ها مدیریتی در اشغال غیر متخصصین

دیدگاههای غیر مدیریتی و نگاه بیمارانگار و معیوب نگر مهندسین و پزشکان به جامعه که کمترین بار دانش مدیریتی را با خود حمل می کند و کمتر وزن مطالعات تاریخی را همراه خود دارد فضایی را رقم زده که حتی اگر یک فارغ التحصیل علوم انسانی از این “الیگارشی استیم” عبور کند و به یک پست مدیریتی دست یابد دانش او از آنچه این الیگارشی ایجاد کرده آنقدر دور است که خود را در انزوا می بیند.

مطالبات فرهنگی رهبر انقلاب به کجا رسید؟

« بعضى ها اشکال کارشان این است که اصل تهاجم را اصلاً نمى بینند، درک نمی کنند. اینکه یک جبهه اى وجود دارد که سوگند خورده ى ریشه کن کردنِ هویّت ملّى و اسلامى و فرهنگى ملّت ما است، را اصلاً درک نمی کنند؛ این همه علائم، نشانه ها، ظواهر وجود دارد، نمی فهمند؛ گفت: وین گلّه را نگر که چه آسوده می چرد؛ آسوده می چرند و اصلا ملتفت نیستند.»

گردشگری روستایی ضامن توسعه پایدار روستا

گردشگری روستایی یا به نوعی دیگر توریسم روستایی می‌تواند به‌عنوان منبع جدید درآمدی برای روستائیان باشد و تا اندازه‌ای مشکلات آنان را رفع کند که این امر مستلزم مدیریت و برنامه‌ریزی خاصی است.

حاجی‌بابایی سکوت در دولت جدید را شکست

وزیر سابق آموزش و پرورش گفت: اگر به دیده انصاف بنگریم در 5 ماهه گذشته شاهد شتابزدگی بزرگ و کثرت اخبار متناقض و ناهماهنگی در گفتار و حتی نقض غرض در رفتار و گفتارها بوده‌ایم که در نوع خود بی‌نظیر است.

بیانیه جمعیت رویش در خصوص تحولات اخیر در فضای مجازی

مثلثی که یک ضلعش رسانه‌ها، یک ضلعش نهادهای آموزشی و ضلع دیگرش نهادهای مدنی هستند، می‌تواند ساختار مطلوبی ایجاد کند. در مورد این نهاد مسئول در تصمیم گیری برای فضای مجازی به طور مشخص نمی‌دانیم به کدامیک از این سه ضلع نزدیک است. شاید بتواند در عمل تجربه این سه بخش را بگیرد و بر اساس آن برای فضای مجازی برنامه‌هایی ارائه دهد.

شاخص‌های مدیریتی لازم برای رئیس جمهور در گفتگو با دکتر رضائیان

از نظر مهارت ها نیز مهمترین مهارتی که باید یک مدیر در جایگاه رئیس جمهور داشته باشد، مهارت ادراکی است؛ یعنی قدرت آینده نگری و گسترده نگری نه جزئی نگری. در واقع رئیس جمهور باید بتواند جایگاه خودش را در کل نظام و در مجموعه جهانی تشخیص بدهد و بتواند برنامه‌ریزی ها و تصمیم گیری هایی کند که همه جانبه و گسترده نگر باشند. به نظر من مهارت های انسانی هم مورد نیاز است ولی هر چه که سطح مدیریت بالاتر می‌رود نیاز به مهارت های ادراکی مفهومی بیشتر است. چون نیاز به گسترده نگری، آینده نگری و جامع نگری بیشتر است.

قالیباف:عزت ایران را فدای نان و اقتصاد نمی‌کنم

بنده بر این باورم که امروز رئیس‌جمهور نیازمند شعار دادن و حرف زدن و تنها نظریه‌دادن نیست؛ امروز توقع شما از یک مدیر و رئیس قوه مجریه این است که با کار و خدمت با شما مردم عزیز سخن بگوید که این امر حق شما عزیزان است.

چرا دکتر جلیلی؟

یکی دیگر از دلایل پدیده شدن جلیلی اطمینان رای دهندگان از پشتوانه علمی و عقبه کارشناسی مرتبط با مدیریت کشور از نوع غیر سکولار آن برای جلیلی است.مردم می دانند رای به جلیلی رای به یک فرد یا یک گفتمان مقطعی نیست بلکه رای به یک عقبه علمی در اندازه یک دانشگاه با هزاران فارغ التحصیل در رشته های کاملا مرتبط با مدیریت کشور است که در سه دهه گذشته گره های بسیاری را از مشکلات کشور گشوده اند.

چرا دکتر جلیلی؟

مسئولیت ریاست‌جمهوری، یک جایگاه عالی مدیریتی است، لذا متصدی آن بیش از همه‌ی مهارت‌ها، نیازمند مهارت ادراکی بالاست، چرا که روزانه با مسایل پیچیده و پرابهام متعددی روبروست که باید در مورد آن‌ها تصمیم مقتضی را اتخاذ نماید. مبتنی بر این نگاه، وقتی سئوال از توان‌مندی یک فرد برای احراز مسئولیت ریاست‌جمهوری می‌شود، بیش از هر چیز دیگر باید توان‌مندی ادارکی وی مورد بررسی و مداقه قرار گیرد.