پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

انتشار دو کتاب‌ جدید در حوزه مطالعات مدیریت اسلامی توسط انتشارات امرالد انگلیس

همشهری آنلاین: کتاب‌های اصول و مبانی مدیریت اسلامی و مدیریت رفتار سازمانی با رویکرد اسلامی تالیف دکتر سید محمد مقیمی استاد دانشگاه تهران توسط انتشارات امرالد (Emerald Publishing) در انگلستان منتشر شد.

مدیریت ‌بـسیجی‌ِ؛ به مثابه الگوی مدیریتی کارآمد و مبتنی بر اندیشه اسلامی

اداره موفق هشت سال‌ جنگ تمام عیار با‌ دشمنان‌ کاملا خطرناک و مسلح، ذهن هـر ناظر کنجکاوی را متوجه خـود مـی‌کند. به راستی مدیریت بسیجی چیست که توانست بدین‌گونه معجزه‌آسا اسلام و ایران را از این تجاوز هولناک، پیروزمندانه حفظ کند و به‌ صورت یک فرهنگ خود را در تاریخ جاودانه نماید؟ این پرسشی است که پاسخ آن هنوز به صورت یـک بسته جامع علمی عرضه نشده است.

خدامحوری رکن اصلی مدیریت اسلامی است

مدیر مرکز حوزه دانشگاهیان لرستان گفت: خدامحوری رکن اصلی مدیریت اسلامی است.

ماجرای دو ایرادی که قرائتی از امام(ره) گرفت

از محضر امام که آمدم خدمت شیخ حسن صانعی مطرح کردم که زمانی که امام می فرمایند تامل می کنم در فرهنگ امام، تامل می کنم یعنی چه؟ که ایشان گفتند یعنی خوششان آمده است.

درباره دیپلماسی وحدت اسلامی

دیپلماسی وحدت اسلامی، راهبردی برخوردار از قدرت چترگستری و فراگیری بسیار برای شرایط کنونی است. این راهبرد در فراسویی جدا از نگاه‌های درجازننده قادر است لایه‌های ذهنیت‌های پشتیبان برای تفرقه و تکفیر را بشکافد و روابطی تکمیل‌کننده و تکامل‌بخش را با تکیه بر ظرفیت‌ها و جاذبه‌های گفت‌وگو میان اجزاء امت اسلامی پدید آورد.

مدیران؛ ربات‌های «پاراف و امضا»

«بودن یا نبودن» چنین مدیرانی هیچ اثر جدی در عملکرد اداره و شرکت مربوطه ندارد، الا تلف شدن ماهانه چند میلیون پول بی‌صاحب که صرف حقوق و پاداش ایشان می شود. مهم‌ترین نقش اجرایی و حقیقی مدیران چیزی نیست جز پاراف و امضای درخواست‌ها و نامه‌ها به مدیران زیردستی خود! غیبت یک آبدارچی کار درست در همان ساعت اول اثر خودش را نشان می‌دهد، اما سفر دو هفته‌ای آقای مدیر هیچ تاثیری بر عملکرد کارکنان و خروجی سیستم ندارد!

شاخصه‌های نظام مديريت اسلامی

سطح زندگی مديريت بايد با سطح عموم برابر باشد. مصرف، نه تنها خودش، بلكه وابستگان درجه يكش، همان معنا را داشته باشد. در انتظارات از استانداران اميرمؤمنان (ع) اين را می‌بينيد. استاندار بصره كه سر سفره يک ثروتمند نشسته، سخت محاكمه می‌شود. چرا كه حق نداشت اين كار را بكند. سفره‌ای كه فقرا در آن حضور ندارند، استاندار من نبايد شركت بكند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.