مدیریت ‌بـسیجی‌ِ؛ به مثابه الگوی مدیریتی کارآمد و مبتنی بر اندیشه اسلامی

اداره موفق هشت سال‌ جنگ تمام عیار با‌ دشمنان‌ کاملا خطرناک و مسلح، ذهن هـر ناظر کنجکاوی را متوجه خـود مـی‌کند. به راستی مدیریت بسیجی چیست که توانست بدین‌گونه معجزه‌آسا اسلام و ایران را از این تجاوز هولناک، پیروزمندانه حفظ کند و به‌ صورت یک فرهنگ خود را در تاریخ جاودانه نماید؟ این پرسشی است که پاسخ آن هنوز به صورت یـک بسته جامع علمی عرضه نشده است.

سال ۹۴؛ سال «دولت، ملت، هم‌دلی و هم‌زبانی»

در سال ۹۴ آرزوهای بزرگی برای ملّت عزیزمان داریم که همه‌ی این آرزوها هم دست‌یافتنی است. آرزوهای بزرگ ما برای ملّت در این سال، پیشرفت اقتصادی است؛ اقتدار و عزّت منطقه‌ای و بین‌المللی است؛ جهشهای علمی به معنای واقعی است؛ عدالت قضائی و اقتصادی است؛ و ایمان و معنویّت است

نهضت سوادآموزی الگویی حل مسائل کشور

مهم ترین نکته ای که باید از آن به عنوان رمز تفاوت انقلاب اسلامی با سایر الگو های مشابه نام برد، استفاده جدی از ظرفیت مردمی برای حل مسائل کشور در چارچوب نظام انگیزه‌های الهی است.

مدیریت مالیات مسئول جهادی می‌طلبد نه وزیر کاخ‌نشین

اکنون به ظاهر 50 درصد مخارج کشور به درآمدهای نفتی وابسته است، اما در حقیقت 70 درصد به نفت وابسته هستیم؛ در این خصوص برای اینکه از وضعیت فعلی رهایی یافته و از اتکای کشور به نفت کاسته شود باید از ثروتمندانی که ثروت خود را از راه‌هایی به غیر از تولید به دست آورده‌اند و اینکه سرمایه خود را در کارهای تولیدی و اشتغال‌زا وارد نمی‌کنند،‌ مالیات گرفته شود.

برگزاری «ششمین همایش وقف و رسانه»

رئیس ستاد ششمین همایش وقف و رسانه با بیان اینکه این همایش ، سه شنبه 25 آذرماه در تالار وحدت برگزار می شود، از حضور ده‌ها چهره تاثیرگذار فرهنگی، هنری، رسانه‌ای و ورزشی در این همایش خبر داد.

کتابخانه مجازی کشاورزی کشور رونمایی شد

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: با راه اندازی این کتابخانه مجاز کشاورزی، 95 درصد از نیازهای علمی محققان در بخش کشاورزی پاسخ داده می‌شود و در این کتابخانه مجازی با بیش از 200 ناشر در دنیا می‌توانیم ارتباط برقرار کنیم.

آياجاري شدن زنده رود،غفلت مسئولين ومردم را درپي دارد؟

رخي كارشناسان معتقدند باز شدن دريچه ها و كاهش جدي ميزان آب پشت سد، در صورتي كه ميزان بارش كم و يا به اندازه سال قبل باشد، مي تواند اصفهان را با بحران آب آشاميدني در بهار و تابستان سال آينده مواجه كند

مجموعه پوسترهای مدیریت غیرجهادی +دانلود

نهضت مردمی پوستر انقلاب با همکاری فرهنگسرای پایداری شهرداری مشهد مجموعه پوستری با عنوان “مدیریت غیر جهادی!” را به مناسبت هفته دفاع مقدس بر روی سایت نهضت بارگذاری کرد.

گفتند «ادارات» را جهادی کنید، اما «جهاد» را اداری کردند

از آن واهمه داریم که بیشترغفلت کنیم. وقتی غفلت می‌کنیم، بعضی می‌آیند تاریخ را آنگونه می‌نویسند که می‌خواهند؛ انقلاب و تاریخ جهادیِ آن را طوری به خوردِ آیندگان می‌دهند که نام ونشانی از جهاد سازندگی نمی‌ماند، به نام خودشان و به شکل غیرواقعی ثبت می‌کنند؛ که اگر راست بنویسند باید تشکر کرد، اما برخی‌ اصلاً تاریخ را برعکس می‌نویسند.

عیب‌ جهاد‌سازندگی از نظر امام‌خمینی چه‌بود

البته جهاد یک عیب داشت که امام آن را گفت. یک بار که جمعی از فعالان جهاد سازندگی پیش امام رفته بودند به آنها گفت این کارهایی را که کرده اید به مردم بگویید، چون جهادی ها فقط کار می کردند و وقتی برای بیان فعالیتهایشان نداشتند و حتی کتابی در این باره ننوشتند.

اخرین اخبار
پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.