میرشکاک: دیگر بس است!

یوسفعلی میرشکاک، شاعر و منتقد ادبی با توجه به سابقه فعالیت‌هایش در حوزه هنری و برگزاری کارگاه‌های آموزشی ضمن انتقاد از سیستم مدیریت فرهنگی، گفت: دیگر بس است.

هشدار درباره شرایط فرهنگی

یک نویسنده و پژوهشگر نسبت به شرایط فرهنگی هشدار داد و گفت: شرایط فرهنگی ما در سراشیبی سقوط است.

انتقاد عباسیان از انفعال مدیریت فرهنگی

عباسیان با اشاره به مدیریت فرهنگی که در بخش بین الملل تحت تاثیر رسانه های غرب است گفت:در کانون‌های بحران بین المللی مولد خبر و محتوای فرهنگی نیستیم . امروز سوریه را برجسته می کنند ما هم می رویم آنجا و فراموش می کنیم در افغانستان چه کردند و چه می کنند. متولیان مرکز گسترش توضیح دهند در دو سال گدشته چند کار ارزشی و استراتژیک نظام در داخل و حوزه بین الملل تولید کرده‌اند.

ناوبری عملیات فرهنگی با رویکرد جبهه‌سازی

ملیات، جبهه‌سازی، سازماندهی، مدیریت، صف و ستاد، چراغ خاموش و بی‌انتساب و… کلیدواژه‌هایی است که در محاورات و مباحثات و بعضاً منازعات فیمابین افسران جبهه فرهنگی مردمی انقلاب اسلامی مکرراً شنیده می‌شود. این تکرار اگرچه می‌تواند توقف‌زا و فرصت‌سوز باشد ولی از این حیث که در راستای موشکافی و درک دقیق‌تر فرمایشات حضرت آقا در دیدار ۹۲/۲/۲ با جمعی از فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی است، مبارک و مغتنم است.

کار فرهنگی در دست اهل فرهنگ نیست

این هم تعبیر خود رهبری است که سال ها پیش داشتند که نمی شود با فرهنگ با زبان سیاست حرف زد. نمی شود با زبان اقتصاد حرف زد. اما متاسفانه الان به همین صورت است. برخی بخش هایی که متولی کار فرهنگ هستند به لحاظ مختلف امادگی ندارند که خودشان را مجری فعالیت ها و برنامه هایی بدانند که صاحبنظران و متخصصان اساس فرهنگ تدوین می کنند. چون زبان ان ها خاص است و کار کردن با آن ها منطق خاصی می خواهد.

تصحیح استراتژی فرهنگی جمهوری اسلامی

بخش مهمی از استراتژی فرهنگی جمهوری اسلامی شکست خورده است و ما امروز چه در حوزه هنر، چه در حوزه رسانه، چه حتی در حوزه اندیشه و شاید در سال های اخیر خصوصاً در حوزه فرهنگ عمومی با چالش های جدّی و بعضاً با بحران های در حال هجوم مواجه هستیم.

هدف برنامه‌های امنیتی در زندان‌ها تشریح شد

مدیر کل فرهنگی و تربیتی سازمان زندان‌ها گفت: اجرای هر برنامه امنیتی به اصلاح و تربیت بهتر زندانیان کمک می‌کند، می‌تواند نقش بسیار موثری در روند اصلاح پذیری زندانیان داشته باشد.

آیا سرافراز حلقه بسته مدیران‌ فرهنگی را می‌شکند؟

اما در کنار این اصلاحات امیدآفرین، اعلام اسامی مدیران تازه‌ی شبکه‌های تلویزیون با حکم معاون سیما، نشان از حضور پررنگ برخی اسامی همیشگی و مدیران همیشه در صحنه به عنوان روسای شبکه‌های اصلی تلویزیون دارد. مدیرانی که به جز چند اسثتنا، یا با تغییر سمت، فقط از شبکه‌ای به شبکه‌ی دیگر جابجا شده‌اند و یا بعد از یک کوچ کوتاه مدت از سیما به سینما، دوباره به تلویزیون بازگشته و این بار مسئولیت‌های مهم‌تری را پذیرفته‌اند.

دهنمکی: ملزومات سینمای انقلاب در حرف‌های حاتمی‌کیا متبلور بود

کارگردان«معراجی‌ها» گفت: آنچه در سینمای انقلاب لازم است متبلور در حرف های آقای حاتمی کیا بود.نقدهای او به این معنی نیست که به‌دنبال منافع شخصی است یا از روی رنجیدگی این حرف ها را می‌زند. او 6 سال پیش هم همین دغدغه‌ها را داشت.

بودجه‌های فرهنگی بودجه‌های سوخته‌ هستند

شاه آبادی گفت: ما باید فرهنگ را هم سنگ اقتصاد بدانیم. در زمانی عده‌ای معتقد بودند زیربنای همه چیز بر اقتصاد است اما در یک جامعه سالم فرهنگ زیر بنای همه چیز است

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.