هیچ گاه حقوق کمتر یا تکلیف بیشتر را نپذیرفتم

ما هم گفتیم یک بار برای همیشه هر چه مسأله دارید بدهید. ما اینها را حل می‌کنیم اما دوباره فردایش نباید بیایید بگویید یک مسأله دیگر داریم.اینها به این شش مسأله رسیدند. این شروع شد به حل کردن. در فاصله حدود شش ماه هر شش مسأله حل شد. آژانس برای تک تک اینها نامه داد که این مسائل از نظر من حل شده. جالب است که بدانید در ده اسفند هشتاد و شش مدیرکل وقت در گزارشش نوشت که این شش مسأله تمام شده است، اینها چهار روز بعد قطعنامه‌شان را صادر کردند. یعنی عوض این که حداقل بگذارند یک ماه بعد و دو ماه بعد.

اشتباه تیم‌ مذاکره‌کننده بی‌توجهی به تعهدات‌ آلماتی بود

نماینده تهران در مجلس با اشاره به برخی انتصابات نامناسب در وزارت علوم گفت: با وزیر علوم قبل از رای گیری صحبت کردم اما امروز نگاه می کنیم که برخی از عناصر دانشگاه ها خلاف گفته وزیر انتخاب شده است و مجلس در برابر اینگونه فعالیت ها سکوت نمی کند و حساسیت نشان خواهد داد و نوع برخورد تغییر خواهد کرد.

مخالفت ترکیه و برزیل با قطعنامه 1929 نمونه‌ای از نرمش قهرمانانه بود

وی با اذعان به اینکه مقاومت نظام و ملت ما در زمینه هسته‌ای به جهت دفاع از تحقیقات علمی دانشگاه و ادامه دادن مسیر بود، تصریح کرد: یکی از طنزهایی که در مذاکرات مطرح می‌کنند این است که می‌گویند تحقیقات را در سطح فعلی متوقف کنید که به نوعی پارادوکس است زیرا لازمه تحقیق، پیشرفت است و تحقیق یعنی اینکه هر روز یک مطلب جدید‌تر به دست آید.

این که طرف مقابل هرچه گفت بپذیریم و بعد اردنگی به ما بزند می‌شود مذاکره؟

روند مذاکرات یک موقعی به ضرر ما بود وقتی که فعالیت‌های هسته‌یی‌مان را تعلیق کردیم و آن‌ها به ما فشار می‌آوردند اما الان زمان به ضرر ما نیست. اما اگر به ضرر ما باشد به ضرر آن‌ها هم هست. اگر آن‌ها فشار می‌آورند ما هم از طرفی داریم پیشرفت فنی‌مان را می‌کنیم.

زمينه‌سازي غرب براي شكست مذاكرات آلماتی2

مذاکرات «آلماتی۲» در حالی در پیش رو قرار دارد که برخلاف فضاسازی رسانه‌ها غربی، اخبار منتشر شده درباره محتوای مذاکرات کار‌شناسی در استانبول که اسفندماه سال گذشته برگزار شد نشان می‌دهد؛ جمهوری اسلامی ایران با یک بسته کامل و دقیق برای دومین بار پای در آلماتی می‌گذارد که به نظر مي رسد محتواي آن مي […]

جنگ روانی آمانو علیه ایران در آستانه آلماتی ۲

«نشنال پست» به نقل از اسوشیتدپرس به بازتاب جنگ روانی مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه جمهوری اسلامی ایران پرداخته است. یوکیا آمانو روز گذشته اظهار داشته که ایران «احتمال دارد» به‌دنبال سلاح هسته‌ای باشد و آژانس شواهدی در دست دارد که نشان می‌دهد که فعالیت‌هایی در این خصوص در گذشته و حال جریان […]

جزئیات مذاکرات ایران و ۱+۵ در آلماتی

یک منبع آگاه با اشاره به پیشنهادهای مطرح شده از سوی کشورهای ۱+۵ در نشست آلماتی، به تشریح دستور کار نشست کار‌شناسی استانبول پرداخت.

بان‌کی‌مون: مذاکرات ایران و ۵+۱مثبت بود

دبیر کل سازمان ملل متحد تاکید کرد، مذاکرات بین ایران و گروه ۵+۱ در شهر آلماآتی مثبت بوده است.

پرسش‌هایی و پاسخ‌هایی که در آلماتی گذشت

برخی پرسش ها وجود دارد که پاسخ آنها می تواند تا حدود زیادی ابعاد مختلف موضوع را روشن کرده و جلوی شبهات را بگیرد.

تحلیل نیویورک‌ تایمز از مذاکرات آلماتی

روزنامه آمریکایی «نیویورک‌تایمز» با اشاره به دور جدید مذاکرات میان ایران و گروه ۱+۵ نوشته است که در این دور این گروه از خواسته تعطیلی تأسیسات غنی‌سازی «فردو» کوتاه آمده است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.