جزییات طرح آمریکا ‌در مذاکرات سازش

برخی رسانه‌های رژیم صهیونیستی محتوای طرح امنیتی پیشنهادی واشنگتن برای سازش بین تشکیلات خودگردان فلسطین و این رژیم را افشا کردند.

افزایش شهرک‌های صهیونیستی در آستانه مذاکرات سازش

در روزهای پیش نیز دولت اسرائیل شمارشهرک‌ها یهودی‌نشین‌هایی را از ۸۵ به ۹۱ شهرک افزایش داده است که از بسته‌های حمایتی و تشویقی دولت برای زندگی در یهودی‌نشین‌ها برخوردار می‌شوند و از جمله معافیت‌های مالی قابل توجهی خواهند گرفت.

نقشه راه جدید آمریکا برای مذاکرات سازش

برخی دیپلمات‌های اروپایی اعلام کردند که پس از موفقیت طرح فلسطین در سازمان ملل، در مرحله بعدی آمریکا «نقشه راه» جدیدی برای از سرگیری مذاکرات سازش بین دو طرف فلسطینی و اسرائیلی ارائه خواهد کرد.

کوبیدن بر طبل سازش چرا؟

از جنبه‌های مختلفی می‌توان اصرار بر پیگیری خط مذاکره با آمریکا در مقطع کنونی را بررسی کرد، ولی سؤال این است که طرح این موضوع، به دنبال تحولات بیداری اسلامی در منطقه‌ی خاورمیانه و شمال آفریقا، چه تأثیری بر موقعیت جبهه‌ی مقاومت به رهبری نظام جمهوری اسلامی ایران دارد؟

نتانیاهو: ایران مانع مذاکرات سازش است

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی، ایران و افزایش نفوذ اسلام در منطقه را مانع از سرگیری مذاکرات سازش با فلسطینی ها دانست.

نقشه غرب برای سوريه چيست؟

بر همین اساس در مقایسه با نظام سوریه در مورد لیبی باید گفت که حکومت سرهنگ قذافی اگرچه ظاهرا دشمن اسرائیل و مدافع فلسطین بود و خود را رهبر اعراب و مسلمانان جهان می خواند اما نه از درون صلاحیت سیاسی داشت و نه در برون از لیبی. بدین معنا که هم حکومتی دیکتاتور و ضد اسلام بود و هم روابط نزدیکی با غربی ها داشت و در کل بازی دوگانه ای را ایفا می کرد. لذا سرنگونی آن، مورد خواست خود مردم لیبی و حتی مسلمانان جهان بود.

آیا حماس مقاومت را ادامه خواهد داد؟

مواضع اخیر حماس طی ماه های گذشته به ویژه در جریان قیام های عربی منطقه پرسش های بسیاری را در ذهن ایجاد کرده است اینکه آیا این جنبش در حال تغییر تعامل خود با رژیم صهیونیستی است یا همچنان به گزینه مقاومت پایبند است.

مراجعه عباس به سازمان ملل تاکتیکی برای بازگشت به مذاکرات سازش است

یکی از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد که مراجعه رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به سازمان ملل به منظور به رسمیت شناختن کشور فلسطین تاکتیکی برای بازگشت به میز مذاکرات سازش با رژیم صهیونیستی است.

پشت پرده تماس های محرمانه عباس و پرز

مطبوعات رژیم صهیونیستی بخش هایی از محتوای تماس های صورت گرفته بین محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با شیمون پرز رئیس رژیم صهیونیستی را افشا کردند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.