چین:از مذاکرات صلح افغانستان حمایت می‌کنیم

سخنگوی وزارت خارجه چین بر حمایت این کشور از برقراری ثبات و امنیت و تلاش برای ایفای نقش سازنده در روند مذاکرات صلح و آشتی در افغانستان تأکید کرد.

اسد تسلیم حامیان تروریسم نمی‌شود

تحلیلگر امنیتی سوریه تاکید کرد که مذاکره سوریه با قدرت‌های منطقه‌ای و جهان برای حل بحران سوریه در چارچوب حفظ تمامیت ارضی سوریه است و دست کشیدن از مبارزه با گروه‌های تروریستی را معنا نمی‌دهد.

کارشکنی ترکیه و فرانسه در مذاکرات ژنو

دیپلمات‌های فرانسوی و ترکیه‌ای تلاش دارند تا مانع از دستیابی به توافق در مذاکرات صلح ژنو شوند.

انتقاد آمریکا از کارشکنی جدید اسرائیل

از زمان ازسرگیری مذاکرات مستقیم بین اسرائیل و تشکیلات خودگردان فلسطینی در ژوئیه‌ی ۲۰۱۳ فلسطینیان به تعدادی از مسائل از جمله گسترش شهرک‌سازی‌های غیرقانونی اسرائیل در اراضی اشغالی فلسطین اعتراض کرده‌اند.

نتانیاهو با استقرار ناتو در کرانه مخالفت کرد

نخست وزیر رژیم صهیونیستی عنوان داشت: آن‌ها دو سال قبل می‌گفتند که شهرک‌سازی‌ها علت حل و فصل نشدن درگیری‌های اسرائیل با فلسطینی‌ها است و به همین دلیل ما از نوار غزه خارج شدیم، اما همچنان درگیری‌هایی میان ما وجود دارد.

اسرائیل در قدس مدرسه یهودی می‌سازد

سازمان ملل و اغلب کشورها شهرک‌های اسرائیلی را غیرقانونی می‌دانند زیرا این اراضی در جنگ سال ۱۹۶۷ از سوی اسرائیل به اشغال درآمد و بنابراین مشمول معاهده ژنو می‌شود که به موجب آن ساخت و ساز در اراضی اشغالی ممنوع است.

مذاکرات صلح سوریه نمایشی است؟

مداخله عربستان در سوریه همواره بخشی از تلاشش برای کاهش نفوذ ایران و فلج کردن قدرت منطقه ای این کشور در خاورمیانه بوده است. ایران با زیر پا گذاشتن منافع خود حاضر به پذیرش پیش شرط های حضور در ژنو2 نشد و خروج ناگهانی آن از مذاکرات صلح، پیروزی سیاست عربستان بود.

عباس با تمدید مذاکرات مخالفت کرد

ما جلسات مذاکره‌ای زیادی داشته‌ایم که طی آن در مورد مسائل مهمی گفت‌وگو کردیم. حرفی از تمدید مذاکرات نیست. باید روی زمان باقی مانده تمرکز کنیم نه اینکه وقت خود را صرف فکر کردن به طولانی تر کردن مذاکرات بکنیم

انتقاد لیونی از سیاست گسترش شهرک‌سازی

محمود عباس، رییس تشکیلات خودگردان فلسطین روز جمعه (۲۷ دی) گفت اسرائیل از مذاکرات به عنوان «پوششی» برای گسترش شهرک‌سازی‌های خود در کرانه باختری اشغالی استفاده می‌کند.

مذاکرات صلح به ۱۰ علت شکست می‌خورد

جان کری برای سازش بین فلسطین و اسرائیل با ۱۰ مانع مواجه است که هر یک از آنها به‌تنهایی برای شکست مذاکرات سازش کافی است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.