در مذاکرات امتیازاتی را باید بدهیم و بگیریم

نائب رئیس کمیسیون امنیت‌ملی مجلس گفت: باید قبول کنیم در مذاکرات امتیازاتی را باید بدهیم و امتیازاتی را بگیریم، اما باید میزان داده‌ها و میزات ستانده‌ها برابری کند.

اقداماتی که ایران بر اساس توافق ژنو صورت داده است

ایران بر اساس توافقنامه ژنو تعهداتی را در بعد فنی پذیرفت و آن‌ها را اجرایی کرد که در گزارش‌های آژانس به تایید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی رسیده است.

ماجرای آغاز نگارش متن توافق جامع چیست؟

اعلام خبر آماده شدن ایران و 1+5 برای نگارش متن توافق نهایی این سوال را به‌وجود آورده که واقعا در پشت پرده مذاکرات چه می‌گذرد؟ یک مقام آمریکایی که به احتمال بسیار زیاد وندی شرمن بوده، روز جمعه به خبرنگاران گفته است نگارش متن از ماه مه (اوایل اردیبهشت) آغاز می‌شود. عباس عراقچی، مذاکره‌کننده ارشد […]

آقای‌ روحانی چرا دیوار تحریم‌ مستحکم‌تر شده؟

چرا به مردم نمی گویید که به چه علت هنوز حتی یک ریال از قسط های 550 میلیون دلاری معهود وصول نشده است؟! چرا ساختمان تحریم ها به جای ترک، مستحکم تر شده و چرا بعضی کشورها بر خلاف مرقومه تان هنوز که هنوز است هم تحریم می کنند و هم تهدید؟!

غنی‎‌سازی دکوری و تزئینی فریبمان نمی‌دهد

در نشست خبری «بایدها و نبایدهای مذاکرات گام نهایی توافقنامه ژنو» مطرح شد: مطالبه ما این است که غنی سازی را برای بازی نمی‌خواهیم. دوستان مذاکره کننده! مردم هوشیارند. غنی سازی دکوری نمی‌خواهیم. اینها می‌خواهند ۱۹ هزارتا را بیاورند به ۴-۵ هزارتا. یعنی ۳۰ سال بچرخد تا یک سال بوشهر را تامین کند! ما غنی سازی صنعتی می‌خواهیم. همین ۱۹ هزارتا هم کم است

گام نهایی توافقنامه‌ژنو بررسی می‌شود

در آستانه برگزاری دور دوم مذاکرات حساس گام نهایی توافقنامه ژنو در روزهای ۲۹-۲۶ اسفند ماه در وین، و با توجه به لزوم هوشیاری و توجه کامل به جنبه های مختلف این دور از مذاکرات، نشستی با حضور نمایندگانی از اقشار مختلف فعال این حوزه راس ساعت ۱۲:۳۰ روز یکشنبه (۲۵ اسفند) برگزار می‌گردد.

کاترین اشتون امروز وارد تهران می‌شود

«کاترین اشتون » مسئول عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هیات همراه امروز بعد از ظهر با استقبال عباس عراقچی معاون حقوقی بین المللی وزارت امور خارجه وارد تهران خواهد شد.

اوباما: ۹۵ درصد تحریم‌های ایران باقی است

رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه «بلومبرگ» تصریح کرد کاهش تحریم‌های ایران طبق توافق ژنو به هجوم تجار به ایران منجر نمی‌شود و ۹۵ درصد تحریم‌ها برجای خود باقی است و آمریکا آنها را اجرا می‌کند.

برگزاری نمایشگاه خیابانی «توافق ژنو » در شیراز+تصاویر

مجمع دانشجویان عدالتخواه شیراز،با توجه به اتفاقات رخ داده در دولت جدید،علی الخصوص توافقنامه ژنو،اقدام به برگزاری نمایشگاهی با هدف تبیین این توافقنامه و گفتگوی صمیمانه با مردم پیرامون این موضوع و مسائل متعلقه در بلوار چمران نمود.

پاسخ رد ضرغامی به نمایندگان منتقد توافق ژنو

لازم است به استحضار برسانم در این مقطع زمانی سیاست رسانه ملی در موضوع مذاکرات هسته‌ای کاملاً تبیینی و حمایتی است و تضعیف دولت و دستگاه دیپلماسی کشور با به چالش کشیدن سیاست‌ها و اقدامات در حال انجام به صلاح نمی‌باشد.