طراحان سازش تحت تاثیر فرهنگ آمریکایی هستند

به گزارش فاطر۲۴، حجت‌الاسلام عسگر دیرباز با بیان اینکه از همان ابتدای مذاکرات هسته‌ای دیدگاه رهبری آن بود که مذاکره با این کشور به صلاح ایران نیست، اظهار کرد: اما ایشان برای اثبات بدعهدی آمریکا به حامیان مذاکره با آمریکا و جهانیان، اجازه مذاکره را با شرط و شروطی داد. وی افزود: پس از این …

گزارشی ویژه از گسترده ترین نظام نظارت و راستی آزمایی هسته ای در جهان

اما سخنگوی سازمان انرژی اتمی در حالی تلاش می‌کند این‌گونه القاء نماید که برجام تاثیر زیادی بر مسئله نظارت و بازرسی‌ها نداشته که متن توافق هسته‌ای خلاف این مسئله را شهادت می‌دهد. در توضیح این مسئله باید به این نکته اشاره کرد که پیش از برجام ایران تنها به سند پادمان(۱) متعهد بود اما پس از پذیرش توافق هسته‌ای مذاکره کنندگان کشورمان اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی(۲) ، اقدامات شفاف‌ساز(۳) و کد ۳/۱ را پذیرفتند

رد «برجام»، نه به اعتبار آمریکاست

۲ کارشناس برجسته حقوق بین‌الملل با نگارش یادداشتی در روزنامه لس‌آنجلس‌تایمز نسبت به رد سند پایانی مذاکرات هسته‌‌ای در کنگره آمریکا هشدار دادند.

دست ما برای بیان برخی نکات بسته است

رئیس تیم کارشناسی مذاکره کننده هسته‌ای تاکید کرد: براساس خطر قرمز ۱+۵، حتی کشورهای عضو ان‌پی‌تی هم نباید وارد حوزه غنی سازی شوند

برجام پیروزی گفتمانی ماست

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: هدف مهم و خط قرمز ما در مذاکرات هسته‌ای، حفظ عزت و سربلندی مردم ایران بود

چهره فرانسوی ناآشنا نیست!

بازی فابیوس در جریان همین مذاکرات یکی دو ساله اخیر چیزی نیست که از یاد ایرانیان رفته باشد چرا که او با سنگ‌اندازی در مسیر مذاکرات نقش پلیس بد را به عهده گرفته بود و تا آنجا پیش رفت که توجه جهانی را در اجرای این نقش به خود جلب کرد.

نقش غواصان شهید در مذاکرات

علیرضا قزوه در شب شعر اربعین دریا گفت: انتظار عجیبی است اگر فکر کنیم ۱۰ سال دیگر یا ۲۰ سال دیگر همین آرامش را خواهیم داشت؛ نسل آینده و فرزندان ما باید جور این صلح ما را بکشند.

ملت وحدت و متانت خود را حفظ کند

لازم است متنی که فراهم آمده با دقت ملاحظه و در مسیر قانونی پیش‌بینی شده قرار گیرد و آنگاه در صورت تصویب، مراقبت از نقض عهدهای محتمل طرف مقابل صورت گرفته و راه آن بسته شود. به خوبی میدانید که برخی از شش دولت طرف مقابل به هیچ رو قابل اعتماد نیستند.

واکنش‌ کشورهای عربی به مذاکرات هسته‌ای

اعلام بیانیه مشترک ایران و ۱+۵ و جمع بندی مذاکرات هسته ای که روز سه‌شنبه در پایتخت اتریش حاصل شد، با واکنش‌ متفاوت کشورهای عربی منطقه همراه شده است.

۱۳ تن طلای توقیفی به کشور بازگشت

رئیس کل بانک مرکزی از بازگشت ۱۳ تن طلا به خزانه بانک مرکزی در راستای مذاکرات هسته ای وین خبر داد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.